Satılık Tekneler

Göcek'te Karton Tekne Yarışı
11.11.2015 Göcek'te Karton Tekne Yarışı
Fethiye'deki Göcek D-Marin tarafından, bu yıl altıncısı düzenlenen karton tekneler yarışmasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Uzun uğraşlar sonrasında bu iddialı ve görsel yarışa 14 karton tekne katıldı ve rakipleri arasından sıyrılan “Star Wars” bu eğlenceli yarışı kazandı.

karton-tekne-yarışı


D-Marin Sahili'ndeki yarışmaya aralarında yabancıların da bulunduğu 14 takım katıldı. Yarışmaya katılanlar yanlarında getirdikleri malzeme ve aletlerle, önce 4 saat boyunca karton tekneler yaptı. Ardından tekneler denize indirildi ve keyifli yarış başladı.

karton-tekneler

14 takım arasından İngiliz ekibi ''Star Wars'' birinci oldu. Yine İngiltere’den “Denis Furman & Co” ekibi ikinciliği elde etti. Üçüncülük kupasını, Göcek Tenis Kulübü takımı kazandı. En İyi Tasarım ödülünü ise, Güzel Tekne Dalı'nda, Alman ekibi The Yellow Submarine kazandı. Batmayan Tekne dalında da Mustafa Gençaslan birinci oldu. Dereceye girenler çeşitli içecekler ve plaketle ödüllendirildi. 

karton-tekne

Ödül töreninde konuşan D-Marin Göcek Marina Müdürü Onur Ugan; “Karton Tekneler Yarışması, marinacılık ve yatçılıkla uğraşan bir yerin yapabileceği etkinliklerin en güzelinden bir tanesi. Çünkü insanlar 3-4 saat gibi bir sürede kendi teknelerini yapıyorlar. Bu tekneler iki kategoride değerlendiriliyor. Birincisi estetik güzelliği, ikincisi ise denizdeki yarış parkurunu bozmadan sağlıklı bir şekilde tamamlayacak kondisyonda olması. Dört saatlik bir çalışma sonucunda, keyifli ve heyecan dolu bir yarış oldu.” dedi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder