Satılık Tekneler

Göcek İhalesi Yapıldı
27.03.2015 Göcek İhalesi Yapıldı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın kiralığa çıkardığı Muğla Göcek'teki dört koydan Bedri Rahmi (Taşyaka) ve Akbük'ün ihalesi, Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'nde tamamlandı.

Göcek İhalesi Yapıldı

Kapalı zarf ve açık arttırma yöntemiyle yapılan Akbük koyu ihalesine, toplam 10 kişi ve firma teklif verdi. Teklif zarfının ağzı açık olduğu belirtilen bir firma ihaleye alınmadı. Daha sonra başlayan Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu’nun ihalesine ise 12 kişi ve firma teklif verdi. Bugünkü ihaleye koylardaki mevcut işletmeci köylülerden katılan olmadı.

Orman Genel Müdürlüğü, Muğla'nın büyükşehir olması, il özel idaresinin kapanması ve tüzel kişiliğinin bitmesi dolayısıyla ilgili tesislerin, özel idare tarafından Dalaman Orman İşletme Müdürlüğüne mayıs ayında devredildiğini bildirdi.

Dalaman Göcek İhalesi Yapıldı-1

Orman Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; Dalaman ilçesindeki Göbün, Akbük, Taşkaya (Bedri Rahmi) ve Küçük Sarsala koylarında, bazı gazetelerde yer aldığı gibi imara açılması, doğal ve tarihi yapıya zarar verebilecek tesislerin yapılmasının kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulandı.

Her iki koyun işletme ihalesini de, Dalaman’da Sevgi Yolu’nda faaliyet gösteren Barkod Kafeterya’nın işletmecisi Hüseyin Gülen kazandı. Gülen'in Akbük koyunun ihalesine 1 milyon 250 bin lira, Taşyaka Bedri Rahmi Koyu'nun ihalesi için de 900 bin TL civarında bir para ödeyeceği ifade ediliyor. İşletmeci koyları 29 yıllığına kiraladı.

Göcek İhalesi Yapıldı-2

Daha önceden 2-3 yıllığına işletmeye verilen koyların şimdi 29 yıllığına kiralanmak istenmesi ve iskele yapılma imkanı olmasına 200 kadar köylü ve çevreci, ihalenin yapılacağı Dalaman Orman İşletme Şefliği önünde toplanıp tepki gösterdi. 

Bu alanlarda mevcut bulunan ve mevzuata uygun durumdaki kır gazinosu ve tuvalet gibi tesislerin kullanılacağı, tamire ihtiyacı olanların onarılacağına dikkati çekilen açıklamada; ihtiyaç duyulması halinde Kıyı Kanunu ÖÇK, sit gibi mevzuat kapsamında uygun görüşler alınarak, Mesire Yerleri Tebliğinde belirtilen kır gazinosu, büfe gibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak geçici ve günübirlik kullanıma yönelik tesislerin yapımına izin verileceği kaydedildi.

Dalaman Göcek İhalesi Yapıldı-3

Göbün ve Küçük Sarsala Koyları'nın ihalesi ise 27 Mart 2015 Cuma günü saat 16.00'da yapılacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.