Satılık Tekneler

Giralia Rolex Cup’ın İlk Etabı Tamamlandı
13.06.2016 Giralia Rolex Cup’ın İlk Etabı Tamamlandı

Türk ekipler Arkas-Flying Box ve kiraladıkları J 122 tipi yelkenliyle yarışa katılan Emre Derman yönetimindeki Exit ekibi Noisy Oyster teknesinin de yer aldığı 64. Giraglia Rolex Cup’ın ilk etabı sona erdi.

Noisy Oyster-Exit
Exit 

Toplamda üç ayrı etaptan oluşan Giraglia Rolex Cup’ı; Marsilya ve Sanremo’dan Saint Tropez’ye olan birinci etap, Saint Tropez’de üç gün süren koy içi yarışlarla ikinci etap ve 241 deniz mili rotasıyla meşhur offshore yarışı ‘La Giraglia’ ile üçüncü yani son etap oluşturuyor. 

Giralia Rolex Cup 2016

İlk defa 1953 yılında, İtalya ve Fransa arasında İkinci Dünya Savaşı sonrası ilişkileri geliştirme amacıyla düzenlenen bu yarış, zaman içinde Akdeniz’in en önemli yatçılık organizasyonu haline geldi. Tüm dünyadan 2500 profesyonel ve amatör yelkencinin katıldığı yarışlar, her yıl bir festival tadında organize ediliyor. 

Giralia Rolex Cup 2016-2

Tamamı profesyonel Türk yelkencilerden oluşan Arkas Yelken Takımı’nın Flying Box ekibi, bu yıl Kerr 40 tipi tekneleriyle yarışa IRC A sınıfında katıldılar. IRC 0, A ve B sınıfları arasında yapılan genel klasman değerlendirmesinde, Arkas - Flying Box yarışların ilk etabında 21. sırada kaldı.

Kiraladıkları J 122 tipi yelkenliyle yarışa katılan diğer Türk Exit ekibi ise, Emre Derman komutasında IRC A sınıfında en iyi dereceyle 1. oldu ve genel klasmanda 6. sırada yer aldı. 

Giralia Rolex Cup 2016-4

Giralia Rolex Cup 2016 organizasyonu, tamamlanan ilk etabın ardından Saint Tropez’de üç gün sürecek koy içi yarışlarına da start verdi. İlk gün yapılan koy içi yarışında ise Arkas ekibi IRC 0 sınıfında 3. olurken, Exit ekibi 29. olarak yarışı tamamladı. Toplam 220 yelkenli yatın katıldığı, dev organizasyonun ikinci etabı 14 Haziran Salı günü sona erecek. Ardından yarışa ismini veren büyük son etap; 241 deniz millik La Giraglia start alacak. 

Yatvitrini.com olarak yarışan Türk ekiplerine başarılar dileriz.

pressroom.rolex.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder