Satılık Tekneler

Gerçek bir Yardımcı Tekne : Code Breaker
17.03.2017 Gerçek bir Yardımcı Tekne : Code Breaker Mükemmel otomobil tasarımcısı Robert Blazejak tarafından tasarlanan Code Breaker katamaranın, güverte sıkıntısı yok. Ayrıca, tasarımda bir “bonus cam zemin” var.

Code Breaker

Yeni katamaran yardımcı tekne tasarımı, çok gövdeli tender hizmet teknelerine yönelik farklı bir pazar yaratmayı amaçlıyor. Katamaran hizmet tekneleri, katamaran yatlardan daha nadir görülür. 

Code Breaker.

Aslında, bunun böyle olması için açık bir neden yok. Belki, ekstra genişlik depolama için daha fazla alan gerektiriyor olabilir ancak kusursuz dengesi, düşük su kesimi, daha geniş güverte alanı ve bu dezavantajı kesinlikle ortadan kaldıran ilave performansı ile tercih edilmesi gerekir. Bir başka dezavantaj ise, bugüne kadar birçok çoklu gövde tasarımcısının dikdörtgen kutu tasarım dilinin, tekli gövdecilerin sade zihnini değiştirmek için çok az şey yapmış olmasıdır.

Code Breaker..

Konsept yat tasarımcısı Robert Blazejak, üst düzey katamaranlar tasarlama konusunda çok deneyimli. Code Breaker gerçekten çok özellikli bir katamaran.

Code Breaker...

Tanıtılan yeni kavram projelerde, Code Breaker, 40' uzunluğunda farklı yapılarda. En küçük olanı 4-6 kişilik olup, 350 beygir gücünde ve 50 knot'luk en üst hız seviyesi sunuyor. Biraz daha büyük modelinde, içten takma motoru olacak, bir kamara bulunacak ve 30 knot en üst hıza büyük rahatlıkla çıkacak. Üçüncü seçenekte ise, iki kabin, yat sahibini ve konuklarını çeşitli unsurlardan korumak için eksiksiz bir üst yapı ve geniş bir salon içeriyor. En büyük hizmet yatı, bir gökyüzü güvertesi ve 3-4 kamara ile yat sahiplerinin isteklerine göre dizayn edilecek.

Code Breaker,

Sunreef'in eski konsept tasarımcısı ve 210 fit'lik trimaran konseptinin geliştiricisi Robert Blazejak, çoklu platformlarda uzmanlaşmış,piyasanın ön yargılarını ve beklentilerini kolaylıkla algılamış durumda. Şimdilerde, Robert Blazejak bağımsız bir tasarımcı olarak çalışıyor. 40 feet uzunluğundaki katamaran tasarımını geliştiriyor ve daha dengeli olabilmesi için çok yol alacağına inanıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder