Satılık Tekneler

Geleceğin Formula 1 Teknesi : BMW Formula-Foil 1
20.01.2017 Geleceğin Formula 1 Teknesi : BMW Formula-Foil 1 BMW Formula-Foil 1 konsept projesi, geleceğin denizlerdeki Formula 1 aracı olarak tasarlandı. Formula1 otomobillerinin formundan esinlenen tasarımcı Dan Baretich, Formula-Foil 1 konseptiyle heyecan uyandırdı. Bu konsept, Formula 1 otomobillerinin genellikle sahip olduğu tüm özellikleri; hız, çeviklik, emniyet ve istikrarı göz önünde tutarak titizlikle tasarlandı.

BMW Formula-Foil 1

Yarışçı ruha sahip olan Formula 1 sürat teknesi için, kesinlikle hız odak noktasında bulunuyor. Bunu elde edebilmek için küçük, hafif güçlendirilmiş endüksiyon motorundan gücünü alan, yüzeyi delen bir pervaneye aktaran sistem kullanıyor.

BMW Formula-Foil 1.

Çeviklik ve istikrar, ön dümenlerin yanı sıra ön hidrofil kanadındaki kanatçıklardan kaynaklanırken, güvenlik pilotun çevresindeki güvenlik hücresi aracılığıyla sağlanıyor. Hidrofillerin kullanımı, gövdeyi sudan kaldırarak pürüzsüz bir kayma sağlamaktadır.

BMW Formula-Foil 1..

Yarışçı ruhunun da ötesinde hidrofillerin kullanımı sayesinde, sudan kaldırılan gövde emniyet konusunda müthiş bir bileşen olmaya devam ediyor. Formula 1 yarışçılarının yol üzerinde yaptıkları gibi, su üzerinde düzgün bir kayma ile yön değiştirerek parkurda ilerliyor.

BMW Formula-Foil 1...

Uçaklardakinin benzeri olan kumanda çubuğu ile tekne, sağa sola yönlendirilmesiyle birlikte kol yardımı ile yukarı aşağıya hareket ederek teknenin eğimi de idare ediliyor. Gaz ve fren benzeri görev yapan ters hareket ise, ayak pedalları ile yapılıyor. Ancak, bu kumandalar arzu edilirse joystick üzerine entegre edilebiliyor.

BMW Formula-Foil 1

BMW Formula-Foil 1 konsept projesinin tasarımcıları, yeni aracın motonotik dünyasına ilave bir sınıf kazandıracağına inanıyorlar.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder