Satılık Tekneler

Galactica Super Nova, Teslimata Hazır
08.03.2016 Galactica Super Nova, Teslimata Hazır
Hollandalı üretici Heesen, şimdiye kadar ürettiği en büyük süperyat olan Galactica Super Nova’nın inşaatını tamamladı. 70 metre uzunluğuna sahip olan süperyat, tamamen aluminyumdan üretildi. Süperyat, ismi açıklanmadan önce, Kometa proje ismiyle anılıyordu.

Galactica Super Nova
 
Ünlü tasarımcı Espen Øino tarafından tasarlanan süperyat, Heesen’in DNA’sını taşıdığı kadar kendine özgü çizgileride barındırıyor. 
 
Aydınlık ve sofistike iç tasarımı ise, Sinot Exclusive Yacht Design tarafından tamamlamış. Süperyat Galactica Super Nova, 12 kişilik konaklama kapasitesine sahip. Alt güvertesinde dört adet misafir kamarasının haricinde bir adet VIP kamarası, dümen evi güvertesinin kıç tarafında konumlandırılmış. Tekne sahibi kamarası ise, ana güvertenin baş tarafında yer alıyor. 

Galactica Super Nova-2
 
Süperyatın ana salonu ve yemek odasında doğal krem renkleri ve açık ile kapalı yaşam alanlarının akıcı geçişi sayesinde, son derece naturel bir atmosfer ortaya çıkarılmış. İç dekorasyonda deri, calacatta luccicoso ve onyx gibi taşlar kullanılmış. 
 
Süperyatın servis teknesi ve su sporları oyuncakları, gövdenin baş tarafında konumlandırılmış. Garajın bu kısımda konumlandırılmasıyla, kıç tarafta son derece geniş bir beach club alanına yer açılmış. Şelaleli yüzme havuzu ve havuza entegre jakuzzi, ana güvertenin açık alanında yer alıyor. Havuzun tabanının cam olması sayesinde de, güvertenin alt katına denk gelen beach club’da güneş ışığı havuzun içinden geçerek engellenmemiş oluyor. Süperyatın dikkat çeken özelliklerinden biri de, ana güvertenin baş tarafındaki helikopter pisti. Pist, istenildiğinde açık hava sinema salonuna dönüştürülebiliyor. 

Galactica Super Nova-3
 
Van Oossanen Naval Architects tarafından ortaya çıkarılan, FDHF isimli ‘süratli gövde’ yapısıyla tasarlanmış gövdesi, çift MTU 20V4000 M93L makinelerle güçlendirilmiş. Ek olarak üçüncü bir besleyici jet motor ile süperyat Galactica Super Nova, 30 knot’ı aşan süratlere erişebiliyor. Verilen 12 knot’lık seyir süratiyle Galactica Super Nova, 4 bin deniz mili mesafe katedebiliyor. 
 
Galactica Super Nova, Kuzey Denizi’ndeki deniz testlerinin tamamlanmasının ardından Mayıs ayında sahibine teslim edilecek. 2016 Monaco Yacht Show’da da dünyaya tanıtılacak.
 
www.heesenyachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder