Satılık Tekneler

Futuristic Süperyat Konsepti
27.11.2014 Futuristic Süperyat Konsepti
Amerika, Florida’daki Eramotive tasarım takımı Iris serisi süper lüks yat konseptini üç farklı boyutta sunuyor. 45 metre, 75 metre ve 125 metre formundaki hibrid çok gövdeli süper konsepti ile, gelecek dönemde adından fazlasıyla söz ettirecek.

Futuristic Süperyat Konsepti

Çarpıcı eliptik üst yapısı maksimum yüzey alanı sağlayarak, dış yüzeyinde foto-voltaik panellerin yüzeyi geliştirilmiş ve sıfır karbon emisyonu hedeflenen projenin maksimum 10 knot hız elde etmesini sağlamış.

Futuristic Süperyat Konsepti

Serinin 125 metre uzunluğundaki amiral gemisinde arkada yer alan helikopter pisti ve hangarının açılıp kapanan üst kapağı da foto-voltaik paneller ile kaplanarak, enerji kazanımı konusunda nerede ise olabilecek tüm imkanlar sonuna kadar kullanılmış. Lüks yatın iç tasarımı konusunda Eramotive, yat sahibinin isteklerini göze alacağını açıklamakla birlikte; iç bölümlerinde iki katmanlı bir ana salon, sauna ile VIP süitler, pek çok havuz seçenekleri, bir galeri, sinema, büyük bir kütüphane, tender garajı, deniz aktiviteleri araçları için hangarlar vb. pek çok mekan yatın içinde yer alabilecek. 

Futuristic Süperyat Konsepti Futuristic Süperyat Konsepti
Futuristic Süperyat Konsepti Futuristic Süperyat Konsepti

45 metre versiyonunda ise süper lüks yatın dış çizgileri seri ile benzer çizgilere sahip olması yanı sıra, henüz detayları fazla açıklanmayan modelde de her iki tarafta da sürgülü cam paneller yer alacak. 
Iris serisi yatlarda kamara sayısı ve ağırlanabilecek olan konuk sayısı yat sahibinin isteğine göre düzenlenebilecek, ancak 125 metrede 22, 75 metrede 7, 45 metrede ise 4 mürettebat kabini bulunacak. Iris serisi yatların motor tercihi Rolls Royce elektrik hibrid motorlardan yana kullanıldı. Solar panel olarak solbian esnek solar paneller kullanılacak. 

Futuristic Süperyat Konsepti

Eramotive çağın ötesindeki bu süper lüks yat için henüz bir değer bile biçmedi. Ancak pek çok potansiyel müşterinin bu sıra dışı yata sahip olmak ve iç dekorasyonunu tamamen kendi zevklerine göre şekillendireceği yat için, kesesini biraz fazlasıyla açması gerektiği de şimdiden görünen bir gerçek.Özellikler

Yat                                    125          75          45
Tam Boy                         127.5 m     75 m      45 m
Genişlik                            22 m        13 m      9.1 m
Su kesimi                          5 m          3 m       2.4 m
Maksimum Hız                22 Knot   28 Knot   25 Knot
Ekonomik Hız                 14 Knot
Sıfır Karbon Hızı             10 Knot    10 Knot   10Knot
Yolcu Kapasitesi                42             8          6 - 8
Mürettebat                         42            14         8 - 14
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.