Satılık Tekneler

Future Fibres kompozit üretimini, rekorlarla geliştiriyor
19.03.2013 Future Fibres kompozit üretimini, rekorlarla geliştiriyor

İspanyol direk ve arma üreticisi Future Fibres'ın kullandığı son teknolojiler bu yıl bir dünya rekorunun en önemli halkalarından bir tanesi oldu. Vendee Globe'da 6. sırada finish veren Gamesa'nın İngiliz skipper'ı Mike Golding, yelkenciliğin zirvesi olarak adledilen yarışı 3 kez bitirerek bir rekora imza attı. Durmaksızın yarışan yelkencilerin kendi fiziksel dayanıklılıklarının yanı sıra, teknelerininde hem dayanıklılık hem performans açısından sınandığı bu yarışta, Golding'in teknesinde son teknoloji yenilikler vardı. Bunlardan en önemlisi ise, 88 gün boyunca durmadan yarışan Golding'in bir kere üzerine tırmanmasına gerek bırakmayan direğiydi. Firmanın en büyük özelliklerinden biri olan özel sipariş seçeneğiyle, Gamesa'nın bumba-direk seti firmanın en son teknolojisiyle optimize edilmiş kompozit malzemeden üretildi.

Future Fibres'in tamamen dayanıklılık ve performans odaklı geliştirilen direkleri, her sezon ortalama %4 lük trendle gelişim gösteriyor.
Firmanın en önemli referanslarından biri olan Gamesa teknesinde kullanılan direk, tübün güvenilirliği ve dayanıklılığı değişmeden, sadece hafifletme amacıyla, öncekinden tam 50 kg hafif üretildi. Future Fibres'ın kompozit tasarımının başı Tim Meldrum'a göre, yaklaşık %11 e tekabul eden bu gelişim, sıradaki üretilecek olan direkte ağırlık 380 kg'a kadar düşürülerek yaklaşık %5 gibi bir gelişim göstermesi planlanıyor. Bunun yanı sıra Meldrum, 'Tek hedefimiz mümkün olan en iyi performansa ulaşıp, onun sınırlarını zorlamak' dedi. 'Neredeyse 100 gün süren bu tip yarışlar, en zorlayıcı olanlar olarak kabul edildiği için, herhangi bir hataya veya müdahele gereğine yol açmayan, dayanıklı ve performanslı armalar üretiyoruz.' sözleriyle, firmanınen büyük hedefini özetledi.


Günümüzde dünyanın en önde gelen kompozit direk ve arma üreticisi Future Fibres, yarış, gezi ve süperyat pazarlarına yön veriyor. Rakiplerine kıyasla çok daha tecrübeli sayılan firma, üstün performans yaratması ve yenilikleriyle, bu endüstride öncü kriter olarak kabul ediliyor.

www.futurefibres.com/yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.