Satılık Tekneler

Frers tasarımı süperyat "Wally 110"
28.10.2014 Frers tasarımı süperyat "Wally 110"

Frers Naval Architecture tarafından tasarlanan 33.5 metre boyundaki yelkenli süperyat Wally 110’un inşaatı devam ediyor. İtalyan üreticinin eski müşterilerinden biri için geliştirilen Wally 110, gövdesinde uygulanan son teknoloji karbon yapısı sayesinde sadece 67 ton ağırlığında olacak.


538 metrekare yelken alanına sahip olacak olan yeni Wally 110’da running backstay denilen kıç istralya sistemi kullanılmayacak. Teknenin draftı ise 4.80 metre. Cummins QSB 6.7 makine kullanılacak olan Wally 110, motor gücüyle 12 knot sürat yapabiliyor. Kendi tramola atan cenovası, tek bir dokunuşla kontrol edilebilen vinçleri ve çift dümen istasyonu sayesinde Wally 110, son derece kolay kullanım imkanı sunuyor.

Yeni Wally 110’un zarif görünümü, alçak tavan yapısı sayesinde göze çarpıyor. Gövdenin ortasında yer alan kokpit alanının arkasında güneşlenme alanı yer alıyor. Wally ve Luca Bassani tarafından düzenlenen ve tasarlanan iç kısmında tekne sahibinin kabini baş tarafta konumlanıyor. Tekne sahibi kabininde yelken altında en iyi konforu sunmak amacıyla iki ayrı yatak düşünülmüş. Ek olarak iki adet çift kişilik misafir suiti yine alt güvertede yer alıyor. Ana salonun yanı sıra alt güvertede personel ve servis bölümüyle birlikte mutfak ve makine dairesi diğer alanları oluşturuyor. 7.47 metrelik eniyle 6 misafir ve 4 personel konaklama kapasitesine sahip.

Wally 110’un kalıp işleri şuanda tamamlanmış durumda. Laminasyon işlemlerine başlandı ve 2015’te tamamlanacak. Planlanan teslimat zamanı ise 2016 yazı.


www.wally.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Gayet güzel.

merve karaman
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder