Satılık Tekneler

Fransız Yazarlara Antalya ve Lüks Yat Üretimi Tanıtımı
20.04.2015 Fransız Yazarlara Antalya ve Lüks Yat Üretimi Tanıtımı
Fransa'daki yatçılık ve turizm konularında etkin, dergi ve web sitelerinin yazarları Antalya'da tanıtım turuna katıldı.

Fransız Yazarlara Antalya ve Lüks Yat Üretimi Tanıtımı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde; sektör aktörlerinin destekleriyle, Fransa’da yatçılık ve turizm konularında etkin dergi ve web sitelerinin yazarlarını Antalya’ya getirdi. Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu ve ASBAŞ Genel Müdürü Zeki Gürses’den yatçılık ve denizcilik sektörünün potansiyeli, POYD Başkanı Ali Kızıldağ’dan ise konaklama tesisleri hakkında bilgiler alan Fransız yazarlar, Antalya Serbest Bölgesi’nde lüks ve ultra lüks yatların profesyonel üretimini yerinde görüp, bölgedeki konaklama tesisleri ile golf sahalarını gezdi.

Yazılarında ülkelerindeki firmalara lüks yat üretimi ve turizm için Antalya’yı önereceklerini söyleyen Fransız konuklar-; “Uygun fiyatla kaliteli ve profesyonel lüks yat üretiminden etkilendik. Antalya bölgesinin turizm çeşitliliği de çok güzel ve dikkat çekici. Böyle kültürel ve arkeolojik zenginlik çok az ülkede bulunuyor. Bu zenginliği yazılarımıza taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Fransız Yazarlara Antalya ve Lüks Yat Üretimi Tanıtımı-1 

Sürdürülebilir turizm, harcama alışkanlığı yüksek turistin bölgeye çekilmesi ve yatçılık sektörünün tanıtılması amacıyla BAKA, Kültür ve Turizm Bakanlığı Paris Kültür ve Tanıtım Müşavirliği ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde Fransa’ya yönelik fam trip (tanıtım turu) programı gerçekleştirildi. Profesyonellere yönelik gelir düzeyi yüksek okuruyla, 8 bin tirajlı turizm dergisi Envie D'ailleurs Magazine’den Jérôme Dunant, 35 bin tirajlı Neptune Luxury Yacht Magazine’den Antoine Berteloot, 42 bin tirajlı yatçılık dergisi Voile France’den Pierre Dechabot ile ziyaretçi sayıları 25 bin ile 300 arasında olan web siteleri Tout Pour Les Femmes’den Jacques Douay, Voyager De Luxe’den Stéphanie Courty ve Oopartir Magazine’den Vincent de Monicault, THY’nin özel misafirleri olarak Fransa’dan Antalya’ya geldi.

Konaklamada Royal Adam and Eve ve Calista otelleri ile transferlerde Termessos Travel’ın sponsorluğunda, Antalya Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Serbest Bölgesi AŞ (ASBAŞ), Antalya Rehberler Odası, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle gerçekleştirilen 4 günlük tanıtım turunda Fransız heyete ASBAŞ, Antalya DTO ve POYD yöneticileri tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Fransız Yazarlara Antalya ve Lüks Yat Üretimi Tanıtımı-2

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu, Fransız yazarlara antik çağlardan beri liman bölgesi olan Antalya’nın denizcilik, yatçılık, mavi yolculuk, bot turları, dalış ve kruvaziyer turizmi gibi potansiyeli hakkında bilgi verdi. BAKA’nın desteklediği projeyle Side’de sualtı müzesi yapıldığını söyleyen Kendiroğlu, Mevlana, Deve Kervanı, EXPO ile ilgili çocuk ve çiçek gibi çeşitli temaların su altında olacağını söyledi.

Fransız yatçılık ve turizm yazarları, lüks ve ultra lüks yat üretiminde başarılara imza atan Antalya Serbest Bölge’yi ziyaret etti. Antalya Serbest Bölge A.Ş. (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses, konuklara lüks- ultra lüks yat üretimi ve serbest bölge hakkında bilgilendirici sunum yaptı. Türkiye’deki 19 serbest bölgeden biri olan Antalya’da 33’ü yabancı 105 firmanın üretim yaptığı ve 3 bin 948 kişinin çalıştığı bilgisini veren Gürses; “ASBAŞ'ta 2000 yılından itibaren lüks ve ultra lüks yat üretimine başlandı. 2014’e gelindiğinde toplam uzunluğu 4 bin 763 metre olan yat üretildi. Bu yıl da 0-23 metre arası 36, 24-39 metre arası 6, 40 metre ve üstü 6 yat olmak üzere 48 yatın denize indirilmesi planlanıyor. 2018’de üretilen toplam yat sayısı hedefimiz ise 2 bin 305” dedi.

Fransız Yazarlara Antalya ve Lüks Yat Üretimi Tanıtımı-3

Serbest bölgede lüks yat üreten firmalardan Mayra, Alya, Sunrise ve Vosmarine’yi ziyaret eden Fransız yazarlar, üretimi süren ve suya indirilmiş yatları inceledi. Kaliteli lüks yatların fiyatlarının uygunluğu, profesyonel üretim, malzeme ve işçiliği takdir ettiklerini ifade eden Fransız yazarlar, gün boyu bol bol fotoğraf çekip ayrıntılı bilgiler aldı.

Misafirperverlik ve bilgilendirici program için teşekkür eden ve etkilendiklerini vurgulayan Fransız yazarlar, yatçılık ve turizm potansiyelini anlatacakları Antalya’yı, köşelerinde önereceklerini söyledi ve program sonunda değerlendirmeler bulundular. Lüks yat üretiminin kendini çok etkilediğini söyleyen 35 bin tirajlı Neptune Luxury Yacht Magazine’den Antoine Berteloot; “Lüks yat üretimi beni çok etkiledi. Bana göre en büyük pazara sahip İtalya idi. Yat üretiminizi gördükten sonra fikrimi değiştirdim. Sadece yatçılık değil özellikle Belek bölgesi de dikkat çekici. Hem golf hem de spor turizmi açısından çok iyi destinasyon. Futbol takımlarının gelmesi, golf, sportif faaliyetler ve otellerin kalitesini yazacağım.” dedi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.