Satılık Tekneler

Fransa Grand Prix’i Carella Kazandı
22.07.2016 Fransa Grand Prix’i Carella Kazandı UIM F1H2O Fransa Grand Prix’i Team Abu Dhabi takımından, İtalyan pilot Alex Carella kazandı. Alex Carella kariyerinin 12. yarışı olan, hafta sonu Evian gölünde düzenlenen 20. Fransa Grand Prix’i kazanarak başarılarına yeni bir halka daha ekledi. İtalyan pilot yarışın başında hemen liderliği ele geçirdi ve yarışın 10. turuna kadar, Victory Team ekibinden ateşli rakibi Amerikalı pilot Shaun Torrente’yi ardında tutmayı başardı. Ancak Amerikalı, liderliği aldığı turda bir şamandıraya çarpınca pite girme cezası aldı. Carella da layığıyla liderliği geri aldı. Torrente ise, yarışta yeniden üst sıralara tırmanmaya çalışsa da, damalı bayrağı ancak Fin pilot Filip Roms’un ardında üçüncü sırada geçebildi.

Yarışı en yakın rakibinin 11,72 saniye önünde tamamlama zaferi elde eden Carella, Dünya Şampiyonası sıralamasında en yakın rakibinin 11 puan önünde hedefine doğru yürüyor. 35 puanlı Alex Carella’yı, Victory Team ekibinden Shaun Torrente 24 puanla ikinci ve China CTIC Team ekibinden Philippe Chiappe 20 puanla üçüncü sırada takip ediyor.Daha önceden ikişer kez dünya şampiyonluğuna ulaşmış olan pilotlar Philippe Chiappe ve Sami Selio, bu yarıştan çekilmek zorunda kalırlarken, Finlandiya’dan yarışa katılan Baba Racing pilotu Filip Roms ikinci olarak kariyerinin en mükemmel derecesini kazandı. Fransız Cedric Deguisne de, Torrente’nin ardında yarışı dördüncü sırada tamamlayarak kariyerinin en iyisini yapan bir diğer pilot oldu.

Team Abu Dhabi pilotu Thani Al-Qamzi, sıralama turlarında dördüncü olduktan sonra, yarışta yaşadığı mekanik sorunlar nedeniyle puansız olarak evine döndü.

UIM F1 H2O Dünya Şampiyonası, ay sonunda Portekiz’de Algarve kıyılarındaki Portimao kentinde devam edecek.2016 UIM F1H2O Dünya Şampiyonası

Pilotlar Sıralaması
Alex Carella (ITA) Team Abu Dhabi – 35 puan
Shaun Torrente (USA) Victory Team – 24 puan
Philippe Chiappe (FRA) China CTIC Team – 20 puan
Filip Roms (FIN) Baba Racing – 17 puan
Jonas Andersson (SWE) Team Sweden – 9 puan
Cédric Deguisne (FRA) Maverick Racing – 9 puan
Duarte Benavente (PRT) F1 Atlantic Team – 8 puan
Ziwei Xiong (CHN) CTIC China Team – 7 puan
Christophe Larigot (FRA) F1 Atlantic Team – 7 puan
Marit Stromoy (NOR) EMIC Racing Team – 5 puanYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.