Satılık Tekneler

Four Winns'in Kurucusu'ndan Tekne Müzesi
19.07.2016 Four Winns'in Kurucusu'ndan Tekne Müzesi Four Winns tekne firmasının kurucusu Winn, teknelere olan özel tutkusunun bir sonucu olarak bir tekne evi/tekne müzesi inşa etmiş.1995 yılında John Winn ve eşi Zita Winn Michigan'ın, Charlevoix kentindeki Round Lake bölgesinde bir mülk satın aldıkları kayıtlarda yer alıyor. John Winn daha önceden marina olarak kullanılan arazide, bir hayal tekne evi/tekne müzesi inşa ettirdi. Yaklaşık 900 metre kare büyüklüğündeki kapalı alana sahip olan ve üç adet 27 metre uzunluğundaki iskelelerde, pek çok antika tekne sergileniyor.John Winn ve eşi Zita Winn inşa ettirdikleri müzeyi, aynı zamanda konutları olarak da kullandılar. Evin dış pencerelerinden göl manzarasını seyrederlerken, iç avluya bakan pencerelerden ise tarihin en güzel teknelerini izleyebilme fırsatı elde ediyorlardı.

 

 

Müzede sergilenen tekneler arasında, 2013 yılında 70 yaşında iken vefat eden Charlie Winn’e ait antika koleksiyon tekneler de yer alıyor. Deniz aşığı, tekne üreticisi, antika tekne koleksiyoneri Charlie Winn, Florida ve Michigan’da pek çok yat kulübü ve klasik yat kulübünün de üyesiydi. 

 

Aile, yıllar içerisinde topladıkları pek çok antika tekneleri restore ettirdikten sonra müzede sergilenmeye başladı. Müzede teknelerin yanı sıra dıştan takma motorlar ile birlikte antika denizci objeleri de sergileniyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder