Satılık Tekneler

Fountaine Pajot’dan yeni 40 feet katamaran
21.06.2015 Fountaine Pajot’dan yeni 40 feet katamaran

40 feet’lik yepyeni modelini dünyaya tanıtmaya hazırlanan Fountaine Pajot, bu yeni katamaran ile pazara yeniden damgasını vuracak.Adeta pazarı alt üst eden Lipari 41 ve Mehe 36 yelkenli katamaran modellerinin yerini doldurmak üzere tasarlanan yeni Fountaine Pajot 40, son derece ferah iç atmosferiyle dikkat çekiyor. Helia 44 ve Saba 50 modellerinden esinlenilerek çizildiği aşikar olan yeni Fountaine Pajot 40 yelkenli katamaran, son derece aydınlık iç atmosferi ve sadece yemek masasında 8 kişiyi aynı anda ağırlayabilen geniş kokpit kısmıyla rakiplerinin önüne çıkıyor.

Fountaine-Pajot-40

Birinci sınıf detaylar ve kaliteli bitişleriyle hayli şık iç tasarımı, bir o kadar özenle çizilmiş dış çizgileriyle mükemmel uyum içinde. Geniş, panaromik lumbozlar ve gelişmiş havalandırma sistemi, Fountaine Pajot katamaranın ferah atmosferini iyice yukarıya taşıyor. Ek olarak yine etkileyici genişlik ve ferahlıkta tasarlanmış dış oturma alanları, denizin keyfini sonuna kadar çıkarmaya olanak yaratıyor. 

Fountaine-Pajot-40

Kamaralardaki açılır hatch’ler bu yeni katamaranın önemli bir diğer özelliği. Güvertenin baş kısmına doğru, isteğe bağlı olarak bir salon kısmı tasarlanabiliyor. Tekne sahibinin suitinde ise ayrı duşa sahip ebeveyn banyo mevcut.

Fountaine Pajot 40, hususi veya ticari kullanımlar için iki ayrı versiyonda tasarlandı. Maestro versiyonunda geniş bir tekne sahibi suiti yer alıyor. Diğer iki misafir kamarasında da ebeveyn banyolar mevcut. ‘Quintet’ adı verilen ticari versiyonda ise dört adet çift kişilik kamara var. 

Fountaine-Pajot-40

Fountaine Pajot 40 katamaran, Aralık ayında düzenlenecek olan 2015 Paris Boat Show’da dünyaya tanıtılacak. 

Fountaine Pajot 40 teknik özellikleri:

Length: 11.73 m 

Beam: 6.63 m 

Draft: 1.2 m 

Air draft: 19.3 m 

Displacement unloaded: 8,900 kg 

Genoa area: 37m² 

Main sail area: 58m² 

Standard engines: 2 x 20 cv 

Water tank capacity: 2 x 265 l 

Diesel tank capacity: 300 l 

EC certification: 

category A: 
8 pax. 

category B: 10 pax. 

category C: 15 pax. 

category D: 
20 pax. 

Architect and Designer: Berret-Raccoupeau

Fountaine-Pajot-40
Fountaine-Pajot-40

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder