Satılık Tekneler

Ford Otosan, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda Yarışacak
13.06.2016 Ford Otosan, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda Yarışacak
Ford Otosan, kadın yelken takımı Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda start alacak. Türkiye’nin ilk kurumsal kadın yelken kupası olan 2016 Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, Yelken Federasyonu tarafından düzenlenecek.

Ford Otosan Yelken Ekibi

Ford Otosan Yelken Ekibi, başarılarına hız kesmeden devam ediyor. Koç Olimpiyatları’nda 5 sene üst üste şampiyonluk elde eden Ford Otosan Yelken Ekibi Kadın Takımı, 2016 yılında ilk kez düzenlenecek olan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda da zirveyi hedefliyor.

2004 yılından bu yana yelken sporuna kurum içi eğitimler düzenleyerek ve yelken yarışlarına sponsor olarak destek veren Ford Otosan, 2013 yılında kurduğu Ford Otosan Yelken Ekibi’yle başarılarına yenilerini ekliyor. Ford Otosan Yelken Ekibi 2013 senesinde, Ford Otosan’da yelken sporuyla ilgilenen çalışanlar tarafından, yelkenci yöneticilerin destekleri ile kuruldu. Temel amacı Ford Otosan çalışanları, aileleri ve yakınlarını yelken sporu ve deniz kültürü ile tanıştırmak ve yaygınlaştırmak olan Ford Otosan Yelken Kulübü, kurulduğu günden bu yana temel ve ileri seviye yelken eğitimleri düzenliyor. Ekip, düzenledikleri eğitimlere ek olarak kurdukları yelken takımıyla ise bir çok başarıya imza attı.

Ford Otosan Yelken Ekibi-2

Ford Otosan Kadın Yelken Takımı, 29 - 31 Temmuz tarihlerinde Türkiye’nin ilk kurumsal kadın yelken kupası olan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda yarışacak. Yelken Kupası, kurumlarda çalışan kadın yelkencileri yarıştırmayı ve Türkiye’de kadın yelkenciliğini geliştirmeyi hedefliyor. Yelken Federasyonu’nun desteğiyle gerçekleşecek Kupa’nın gelirleri ile de, AÇEV’e destek olunacak.

Ford Otosan Yelken Ekibi-3

Koç Olimpiyatlarında 5 yıl üst üste şampiyonluğu elinden bırakmayan Ford Otosan Yelken Ekibi, 2014 senesinde TAYK trofesinde 2.lik, 2015 senesinde İYK trofesinde 2.lik, 2015 Senesinde Türkiye Yelken Federasyonun ilk defa düzenlediği Türkiye Yelken Kupası'nda, kendi sınıfında 1.lik (Türkiye Şampiyonluğu), 2016 yılında Çanakkale Zaferi 101. Yıl Kupası'nda 2.lik, Fahir Çelikbaş Kupası Serisi Yat Yarışında 1.lik, BAU Bosphorus Sailing Cup'ta 3.lük, 32. Yıl DHO Kupası Şehit Yüzbaşı Fatih Yaşar Yat Yarışı'nda ise 3.lük başarılarını elde etti.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.