Satılık Tekneler

Fitzroy Yachts Kepenk Kapatıyor
30.01.2014 Fitzroy Yachts Kepenk Kapatıyor

Fitzroy Yachts Kepenk Kapatıyor
Ohana

Tersanesi New Plymouth'ta bulunan Fitzroy Yachts, önümüzdeki ay sonunda kapanacağını açıkladı. Yaklaşık 120 kişilik çalışan kadrosuna sahip dünyaca ünlü yat üreticisi Fitzroy Yachts, lüks motoryat siparişlerinin azalması sebebiyle kapanıyor. Firmanın yönetim direktörü Rodney Martin, siparişlerin azalması sonucu, iş ve işçi azalmasının kaçınılmaz bir hal aldığını söyledi. Martin: 'Gerçekten yüksek yeteneklere sahip çalışanlarımız için artık burada iş bulamaz hale gelmekteyiz. Onların kendileri için yeni çalışma sahaları bulacağından umutluyum.' dedi.

Şu anda 37.5 metrelik bir Dubois performans yelkenlisi üretmekte olan firma, 15 yıldır sektörde önemli projelere imza attı. Çalışanlar tarafından FY17 kod adını alan 37.5 metrelik yelkenli hakkında, sahibinin tekne ismi dahil tüm bilgilerin gizli tutulmasını istediği gerekçesiyle herhangi bir detay açıklanmıyor. “FY17'yi Fitzroy'un yüksek standartlarında tamamlamak bizim için en önemli öncelik” diyen Martin, diğer tüm yat üreticileri gibi, 2008 ekonomik krizinden olumsuz etkilendiklerini söyledi. Martin sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa ve Amerika'ya olan mesafe, potansiyel alıcılar için her zaman olumsuz bir faktör oldu”.

Fitzroy Yachts Kepenk Kapatıyor
Ohana

Yeni Zelanda Deniz Endüstrisi Birliği direktörü Peter Busfield ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada sektörün 2008'den beri hayatta kalma mücadelesi verdiğini söyledi. Busfield: 'Fitzroy gibi iyi yapılanmış bir şirketin kapılarını kapatıyor olması çok üzücü.' dedi.

http://www.nzherald.co.nz/

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.