Satılık Tekneler

Fincantieri ve Ferretti Group'un Stratejik Ortaklığı
27.02.2017 Fincantieri ve Ferretti Group'un Stratejik Ortaklığı İki İtalyan şirket; gemi inşa tersanesi Fincantieri ve yat üreticisi Ferretti Group, ticari ve endüstriyel sinerjinin geliştirilmesi amacıyla işbirliği anlaşması yaptıklarını açıkladılar. Ortaklık, savunma ve güvenlik sektörüne yönelik küresel fuarlardan birisi olan, Abu Dabi'deki IDEX-NAVDEX fuarı sırasında duyuruldu. Hem sivil hem de askeri, uluslararası ve ulusal yat üretim sektörleri, ortaklığın parçası olacak. İşbirliği anlaşması, güvenlik ve savunma sektörü ile eğlence amaçlı yatçılık endüstrilerini kapsayacak.

Fincantieri ve Ferretti Group'un Stratejik Ortaklığı

Dünyanın en büyük gemi inşa şirketlerinden Fincantieri ve yine en tanınmış yatçılık şirketlerinden biri olan Ferretti Group; özellikle güvenlik ve savunma alanlarında faaliyet gösteren Ferretti Group'un birimi olan FSD'nin kuruluşundan sonra, birbirlerine bağlantılı bir pazar görüşü paylaşıyorlardı.

Fincantieri ve Ferretti Group'un Stratejik Ortaklığı.

Fincantieri CEO'su Giuseppe Bono işbirliği hakkında; “Ferretti Group ile birlikte çalışmaktan dolayı çok memnunuz. Çünkü Fincantieri, globelleşme yolunda büyük çabalar sarf ederek ilerlemesine devam ediyor olmasına rağmen, İtalyan kökenlerini unutmamakta ve İtalyan şirketlerinin tümüne sistemsel açıdan örnek olmak konusunda çok heveslidir. İtalyan şirketler ile birlikte büyümek ve uluslararası genişlemeye katkıda bulunmak Fincantieri için önemli. Aslında, bu anlaşmanın ve gelecekteki ortak çalışmalarının İtalya ekonomisi üzerinde önemli etkileri olacağına da inanıyoruz. Tüm ülke için “ulusal sistem” yapılanmasının, İtalya’nın gelecekteki büyümesinin lokomotifi olacağını kanıtlayacağına inanıyoruz ve bu örneğin ülkemiz için bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz.” diyor.

Fincantieri ve Ferretti Group'un Stratejik Ortaklığı..

Ferretti Group CEO'su Alberto Galassi ise imzaladıkları işbirliği için; "Ferretti hızla gelişen ve büyüyen bir grup. Fincantieri gibi global bir liderle olan işbirliği anlaşması, hem eğlence amaçlı yatçılık endüstrisinde, hem de Ferretti Group'un yeni bölümü FSD ile girdiği güvenlik ve savunma sektöründeki stratejimizin bir kabulü ve teyidi anlamını temsil ediyor. Bizler, her iki organizasyona fayda sağlayacak önemli sinerjileri geliştirebilme avantajının yanı sıra özellikle yeni geliştirme, ürün tedariğindeki güvenli seçim ve hatta olağanüstü hizmet seviyesine ulaşabileceğimizden eminiz. Bu üç önemli faktör, Fincantieri liderliğindeki yeni yapılanmadaki stratejilerimizin önceliğini oluşturuyor ve vizyonumuzla ilişkilendiriyor.” dedi.

Fincantieri ve Ferretti Group'un Stratejik Ortaklığı,,

Ferretti Group şirketlerinden FSD, geçtiğimiz günlerde 20 metre uzunluğundaki FSD195 hızlı güvenlik teknesini uluslararası pazara sunmuştu. Sahil güvenlik teknesi olarak da kullanılabilecek olan tekne, 500 mil menzile ve ortalama 50 knot üstü bir hıza sahip olacak. Güvenlik teknesi, silah ve gözetleme sistemleri ile donatılmış durumda.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder