Satılık Tekneler

Fiat’ın Varisi Lapo Elkann, Vahşi Teknesine Kavuştu
13.07.2015 Fiat’ın Varisi Lapo Elkann, Vahşi Teknesine Kavuştu
Yaratıcı tasarımları ve renkli hayatı ile bilinen Fiat ailesinin varisi, zarif isyankar Lapo Elkann, vahşi görünümlü yeni teknesine kavuştu.

Lapo-Elkann

İtalya’nın en köklü aileleri Elkann ve Agnelli kanı taşıyan Lapo Elkann, Fiat’ın kurucusu Giovanni Agnelli’nin torunu ve sosyetenin en gözde bekarı.Gördüğünüz yat size bir askeri tekne veya sahil güvenlik devriye botu olarak görünüyor olabilir, ancak bu yatın amacı kesinlikle öyle değil. 42 feet uzunluğundaki bu yatın sahibi, en büyük tutkusu otomobiller olan sıra dışı tasarımcı Lapo Elkann

Agnelli ailesinin ele avuca sığmaz torunu, Lapo Elkann’ın yeni teknesinin tasarımını ve geliştirilmesini Francesco Paszkowski Design üstlendi ve çalışmalarını La Spezia’daki Baglietto’un koordinasyonunda yürüttü. Yatın en son detayları ve kişiselleştirilmesi ise, Lapo Elkann’ın yeni girişimi olan tasarım ofisi “Garage Italia Customs” atölyelerinde tamamlandı.Teknenin görünümü sahil güvenliğin bir devriye botunu andırıyor. Baglietto’nun prototipi MV13’ün baz alındığı bu yatta, İtalyan Deniz Kuvvetlerine tekne üreten firmanın bilgi birikimi, sonuna kadar kullanılmış. 

Yeni Fiat 500’ün tasarımcısı olarak adını duyuran, Fiat’ın varisi Lapo Elkann, her zaman farklı olmak istemiştir. Yatın kamuflaj görünümü de aynı kendisi gibi sıra dışı. Deniz kuvvetlerinin kamuflaj renklerinin kullanıldığı desende, beş faklı renk ve tonda boyama tamamen el ile yapılmış.

 

Dördüncü kuşak Fiat’ın varisi olan Lapo Elkann’ın ağabeyi John Elkann ise, halen Fiat Chrysler Otomobil şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Ağabey – kardeş ve kız kardeşleri Fiat, Chrysler markalarının yanı sıra, Ferrari ve Maserati’nin aralarında bulunduğu pek çok İtalyan sanayi kuruluşuna sahip hanedanlığının gelecekteki varisleri.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder