Satılık Tekneler

Feadship’ten Yeni Süperyat : 66m Vanish
25.01.2016 Feadship’ten Yeni Süperyat : 66m Vanish
Hollanda merkezli Feadship tersanesi, 66,25 metre uzunluğundaki Vanish ismi verilen yeni süperyatı denize indirdi. Vanish, üç güverte boyunca yükselen, cam bir duvarla çevrili kendi kendine ayakta duran merdiveni, dışa açılan balkonları ve yenilikçi gövde tasarımı gibi kendine özgü bazı özelliklere sahip.

Feadship-Vanish

23 Ocak günü Hollanda’nın güneyindeki Kaag Adasında, yeni süperyatın denize indirilmesi nedeniyle, yatın sahipleri ve özel davetlilerin katıldıkları bir Rock & Roll partisi düzenlendi.

Feadship-Vanish-2

Parti sırasında Feadship Direktörü Jan-Bart Verkuyl; “Bu partinin, yat sahibinin, Feadship’in ortaya çıkarttığı bu yeni süperyattan ne derece heyecanlandıklarını ve enerji aldıklarını kısaca özetlediğini düşünüyoruz. Yat sahipleri için, denizle bu kadar yakın oldukları bir ortamda her türlü konfor ve olanak kullanıldı. Vanish süperyatı ile, heyecan verici seyahatlerde pek çok su sporları seçeneklerini deneyimleme olanağı bulunuyor. Süperyatta iki helikopter pisti mevcut;, biri yatın burnunda diğeri ise üst güneşlenme güvertesinde. Vanish, yat konuklarına ve sahiplerine macera dolu bir seyahat için harika bir başlangıç noktası olacak.” dedi.

Feadship-Vanish-3 Feadship-Vanish-4
Feadship-Vanish-5 Feadship-Vanish-6

Verkuyl, süperyatın denize indirilmesi töreninde yaptığı konuşmada sözlerine şöyle devam etti; “Bu yatın ortaya çıkmasında, farklı disiplinlerden bir araya gelerek çalışan ekipler için, her şeyin bir anda ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması şaşırtıcı olmuş olabilir. Ancak, Feadship tersanesi olarak bizler için, Vanish, bütünsel yat üretimi açısından güzel bir örnek oldu. Üretim ile ilgilenen herkesin kolektif emekleri ile sonuca ulaşabildik ve harika bir iş ortaya çıkarttık.”

Feadship-Vanish-7 Feadship-Vanish-8

Feadship tersanesinde üretilen 66M Vanish süperyatının iç ve dış tasarımında, Eidsgaard Design imzası bulunuyor. 11,8 metre genişliğe sahip olan yatın su çekimi ise 3,45 metre. Her biri 3.000 HP gücünde olan iki adet MTU motor ile donatılan Vanish, maksimum 17,5 knot hıza ulaşabiliyor. Süperyat 12 knot hız ile 5.200 knot seyir yapabiliyor. Yatta Naiad tarafından üretilen sıfır hız stabilizatörleri kullanıldı.
 
www.feadship.nl/en

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder