Satılık Tekneler

Feadship’ten Yeni 34M Süperyat
14.02.2016 Feadship’ten Yeni 34M Süperyat
Hollandalı Feadship tersanesi, 692 gövde numaralı yeni süperyatını tanıttı. Yeni süperyatın mühendislik ve dış tasarımını De Voogt Naval Architects üstlenmiş. Bannenberg & Rowell Design ise, yatın iç dekorasyonuna imza atmış. 34 metre uzunluğundaki süperyat, Feadship tarafından üretilen bu boyuttaki yatlara nazaran rekor miktarda cam yüzeye sahip.

Feadship-34m

Feadship tersanesi CEO’su Henk de Vries, yeni süperyat hakkında; “Üç yıl önce bir müşterimiz, saf Feadship özelliklerine sahip bir süperyat müşterimiz kendisi için yine Feadship özelliklerine sahip ama nisbeten daha küçük bir süper yat üretmemizi istedi. Yeni süperyatın, kısıtlı bağlanma olanakları olan yeni limanlara yanaşabilecek uzunlukta ve daha sığ sularda seyir yapabilecek derinlikte olması gerekiyordu. Biz Feadship olarak müşterilerimize hayır demeyi sevmeyiz. Bu nedenle kompakt boyuta sığdırabileceğimiz pratik bir tasarım ile, 34 metre uzunluğundaki bir süperyatı keşfetmeye başladık.

Araştırmalarımız sonrasında, böylesine özel bir yattan ancak en az üç adedi aynı tasarım yapısı ile ürettiğimizde ekonomik açıdan uygun olacağını anladık. Standart pazar dinamiklerini de aklımızın bir kenarında bulundurarak konuyu müşterimiz ile paylaştık ve kendisinin önereceği iki ayrı müşteri için aynı süperyatı üretmeye karar verdik. Tabii ki, diğer süperyatların iç dekorasyonları farklı olacağı konusunda uzlaştık.” dedi.

Feadship-34m-2

34 metre uzunluğundaki üç adet süperyat için start verildi. Yeni süperyatlar okyanus aşırı da seyir yapabilecek özelliklerde olacak. Yatlar, herhangi bir Feadship süperyatında görünenden çok daha fazla büyük pencerelere sahip olacak. Ayrıca, salon ve yemek bölümü alanlarında 2,45 metrelik tavan yüksekliği konukları çok özel hissettirecek. Bu tavan yüksekliği bu boyuttaki yatlarda eşine az rastlanır bir durum. Diğer özellikler ise, yine normal koşullarda çok daha büyük olan Feadship süperyatlarında gördüğümüz; merkezi klima sistemi, katalitik egzoz filtreleri ile kuru egzoz jeneratörler..

Süperyattaki konaklama için yerleşim planı, ana güvertede yat sahibi için master kamara, alt güvertelerde konuk kamaraları şeklinde düzenlenmiş. Konuk kamaralarının ikisi çift kişilik, diğeri ise iki tek kişilik yataklı kamara düzeninde. Arzu edildiğinde kamaralar birleştirilerek, VIP kamara şeklinde de konuklara hizmet verecek düzende planlanmış. Süperyatta ayrıca altı mürettebat için konaklama imkanı oluşturulmuş. Bunların yanı sıra 5,60 metre uzunluğundaki tender teknesi ve waverider’da dahil olmak üzere, pek çok deniz aracının yer alacağı bir garaj bulunmaktadır.

De Vries; “Süperyat sahiplerinin, aralarında çok sıkı ilişkiler olan bir topluluk olduğunu biliyoruz. Bunun sayesinde, süper yenilikçi proje haberi onların arasında çok hızlı yayıldı. Aradan çok geçmeden başka müşteri Feadship ile temasa geçerek benzer bir süperyat istediğini söyledi. Bir başka müşterimiz de aynı yolu izleyerek bizimle temasa geçti, onunla da serinin beşinci süperyatını üretmek üzere anlaştık. Feadship tersanesi olarak, müşterilerimizin istisnai taleplerini yerine getirmekten dolayı büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

Diğer iki süperyatların ise, 691 ve 693 gövde numaraları ile kısa bir süre sonra inşasına başlanacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.