Satılık Tekneler

Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi
27.01.2015 Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi

Feadship tersanesinde üretimde olan, adı proje 686 olarak bilinen 83,50 metre uzunluğundaki süperyat denize indirildi ve ismi Savannah olarak açıklandı. Tersane tarafından yapılan açıklamada; dizel motor, üç set jeneratör, akü grubu, pervaneler, burun pervanesi ve yepyeni gövde biçimi ile birleştirilmiş olan ilk süperyat olduğu ifade edildi.

Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi

Proje yöneticisi Ted McCumber yaptığı açıklamada; “Yat üretim sektöründe yepyeni teknolojiler, Savannah süperyatı üzerinde ilk kez bir bütünleşik yapıda kullanıldı. Feadship tersanesi olarak, bugün deniz endüstrisinin ulaştığı en üst sevideki tüm gelişmeleri bir araya getirerek sektörde önemli bir gelişmeyi sağladık. Dizel, dizel – elektrik veya tamamen elektrik gerçekten büyük bir opsiyon. Savannah azipull pervaneleri veya pitch pervaneleri ile seyir yapabilen Dünya'nın ilk süperyatı. Sahip olduğumuz engin mühendislik tecrübesi ve vizyon ile büyük bir projeyi başarıyla tamamladık.” dedi.

Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi

Feadship Direktörü Henk de Vries ise projeyle ilgili olarak; “2011 yılının sonunda imzasını atarak başladığımız projenin, bugünkü sonucuna ulaşana kadar binden fazla insanın emeği bulunmaktadır. Feadship tersanesi olarak hiç bir zaman keşfedilmemiş denizlere açılmaktan korkmadık.” dedi.

Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi

83,50 metre uzunluğundaki Savannah'ın genişliği 12,5 metre, bir başka ifade ile 41 foot. Yat sahibinin kamarası yatın tüm genişliğini kullanırken, dört adet de konuk kabini bulunuyor. Bunlardan bir tanesi VIP konuklarını ağırlamak üzere tasarlanmış ve burada bir de balkon bulunuyor. Savannah süperyatında konuklara en nezih hizmeti vermek üzere, 26 mürettebat için gerekli konaklama olanağı sağlanmış durumda.

Feadship Proje 686 Savannah Suya İndi

Süperyatının denize girmek için tasarlanan bölümü kıyıya yanaşıldığında, konukların yata binmeleri için bir iskele görevi üstleniyor. Süperyata giriş yapan konuklar garaj bölümünden merdiven ile ana salona alınıyorlar.


www.feadship.nl/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.