Satılık Tekneler

Feadship Halo Suya İndi
27.08.2015 Feadship Halo Suya İndi Feadship’in Kaag tersanesinde gerçekleştirilen özel törenle suya inen yeni süperyatı Halo, 33 ayda tamamlandı. Daha önce Helix isimli Feadship yapımı süperyat’ı charter eden Halo’nun sahibi, 57 metrelik dev süperyatın yapım zamanının 33 ay olmasını firmadan özel olarak talep etti.

Feadship-Halo-superyacht

İlk kez gün ışığına çıkan ve daha önce hiç bir detayı açıklanmamış olan 57 metrelik süperyat Halo’nun dış tasarımını Eisgaard Design ortaya çıkardı. Eisgaard Design tasarımda, süperyatın sahibi ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Dev gümüş metalik kemerler ile kesişen koyu camlar, beyaz yüzeyler ile birlikte dış görünümde emsalsiz bir harmoni oluşturuyor.

Süperyat Halo’nun seyir sürati 16 knot. Mesafe kapasitesi ise 5 bin deniz mili. Halo, bu rakamlardan da anlaşılacağı üzere, dünya seyahatleri gerçekleştirebilmek amacıyla tasarlanmış bir süperyat. 

Feadship-Halo-superyacht

57 metre boyuna oranla hayli büyük bir güneş güvertesi mevcut. Güneş güvertesi, boyutlarına göre baş tarafa doğru yaklaşık 5 metre daha genişletilmiş şekilde tasarlanmış. Koyu gri jakuzzi bölümü, dışarıdan da farkediliyor. Elektrikli açılır karbon güneşlik sayesinde bu jakuzzi kısmı anında gözden kaybolabiliyor.

Kapalı tonoz güvertesinde bir helikopter platformu mevcut. Kıç tarafında iki adet geniş garaj düşünülmüş. Halo’nun özel tasarım 8 metrelik servis botları, bu garajlarda saklanabiliyor.

Feadship-Halo-superyacht

Süperyat Halo’nun iç tasarımı Bernardi Peschard tarafından yapıldı. Bu proje, tasarım ofisinin ilk süperyat projesi oldu. Açık meşe ile koyu ahşapların ve bol miktarda bronz detayların harmanı, iç atmosfere sürpriz bir modern görünüm katıyor. Tüm ana misafir suitleri ve tekne sahibi kamarası, ana güvertede yer alıyor. VIP kamara ise köprü güvertesinde konumlanıyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder