Satılık Tekneler

Feadship, 96 metrelik Vertigo’nun üretimi devam ediyor
04.05.2016 Feadship, 96 metrelik Vertigo’nun üretimi devam ediyor
Hollandalı tersane Feadship, 96,55 metrelik süperyatının inşaatına devam ediyor. Redman Whiteley Dixon tasarımı olan süperyatın iç tasarımında da, sahibinin kendi tasarımcısıyla birlikte Redman Whiteley Dixon işbirliği yaptı.  

Vertigo-96M

Tecrübeli bir yatçı olan Vertigo’nun sahibi, tasarım aşamalarının neredeyse hepsinde kendi zevk ve tecrübelerine göre kişiselleştirmeler yapıyor. Aynı zamanda projenin akışını da olumlu yönde etkilemek üzere müdahil olan tekne sahibine, yeni süperyatı 2017’nin ilk çeyreğinde teslim edilecek.

Vertigo-96M-2

Redman Whiteley Dixon’ın büyük kıvrımlı karakteri, süperyat Vertigo’nun silüetini meydana getiriyor. Kıvrımların uzanarak oluşturduğu baş kısmında, Bell 429 tipi helikopter saklayacak hangar tasarlanmış. Süperyatın bir diğer dikkat çeken özelliği de, ana güvertenin kıç tarafında konumlanan 9’a 4 metrelik yüzme havuzu. 

Vertigo-96M-3

Vertigo’nun iç kısmını ele alacak olursak, 18 kişilik misafir konaklama kapasitesi karşımıza çıkıyor. Konaklayabilen mürettebat kapasitesi ise 34 kişi. Vertigo’nun sahibinin neredeyse kendi tasarım ekibi haline gelen Paris menşeili Chanan Interior Design firması, iç mekanda şık ve sofistike alanlar yaratmış. 
 
Vertigo-96M-4

Vertigo’da dört adet çift kişilik misafir kamarasıyla birlikte iki adet VIP kamara mevcut. Kamaraların her biri ana güvertede, ebeveyn banyo ve giyinme odasıyla tasarlanmış. Süperyatın toplam misafir konaklama alanı 900 metrekare.

Vertigo-96M-5

Süperyatın önemli niteliklerinden biri de karşılama lobisi olarak da kullanılan beach club’ı. Beach club’ın her iki yanından katlanarak açılan cam platformlar ile, mekan muhteşem bir parti alanı olarak da kullanılabiliyor. Bu bölümün diğer kısımları da masaj odası ve buhar odasına da sahip olan spa’sı. 

Vertigo-96M-6 Vertigo-96M-7
Vertigo-96M-8 Vertigo-96M-9

Çelik gövde ve aluminyum üst yapıya sahip olan süperyat, 3 bin groston hacme sahip. Genişliği 14,5 metre olan Vertigo; MTU 16V 4000 M63L makineleriyle 17 knot sürate çıkabilecek. Ayrıca, 12 knot olarak belirtilen seyir süratiyle 5 bin deniz mili mesafe katedebiliyor. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder