Satılık Tekneler

Farr 40’lar sezonu San Diego'da açtı
09.03.2015 Farr 40’lar sezonu San Diego'da açtı

San Diego, Farr 40’ların 2015 sezon açılışına ev sahipliği yaptı. One Design sınıfının favorilerinden İtalyan Enfant Terrible ekibi, Midwinters Championship regatta’sının kazananı oldu. İkinci, son Dünya Şampiyonu Plenty ekibi olurken üçüncü, Flash Grodon 6 teknesi oldu.

Farr 40- San Diego Regatta

Dümende tekne sahibi Alberto Rossi’nin yer aldığı Enfant Terrible ekibi, 11 yarışlık seride son güne lider olarak girmişti. 10. yarışta en yakın takipçisi Plenty’nin gerisinde kaldı ve aradaki puan farkı azalmış oldu. Regatta’nın son startında İtalyanlar ile Plenty arasındaki mücadele match-race’i andırıyordu. Arada sadece 4 puan fark vardı ancak iki rakip yarış boyunca birbirinin ensesinden ayrılmadı.

Farr 40- San Diego Regatta

Enfant ve Plenty arasında adeta bir tramola savaşı yaşandı. Yarış boyuca Plenty yeteri kadar farkı açamadı hatta Enfant’ın gerisinde kalarak 6. oldu. Yarışı 5. sırada tamamlayan İtalyan ekip zafere ulaştı ve 5 puan farkla ‘Midwinter Champion’ ünvanını kazandı. Alberto Rossi ve ekibi bu zaferle, geçtiğimiz yıl San Francisco’daki şampiyonada yaşadığı sorunları atlattıklarını belirtti. ‘Bu zafer, yeni sezon için bize yeni bir başlangıç oldu.’ dedi.

Son yarışın birincisi Groovederci ekibi oldu. İkinci ise Flash Gordon 6. Son gün gösterdiği muazzam performansla Flash Gordon 6 ekibi regatta'yı 3. sırada, podyumda bitirmeyi başardı.

Farr 40- San Diego Regatta

Midwinters Championship’te Corinthian sınıfın galibi ise filoya yeni katılan Rick Goebel’in Insanity ekibi oldu.

Farr 40 sınıfı, West Coast şampiyonasına 27-30 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Cabrillo Beach Yacht Club ev sahipliğindeki regatta ile devam edecek.

Yarış sonuçları içın TIKLAYINIZYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder