Satılık Tekneler

Farr 40’lar California Cup’da Kapıştı
26.07.2015 Farr 40’lar California Cup’da Kapıştı Farr 40 California Cup, 22-25 Temmuz tarihleri arasında Marina del Rey’de gerçekleşti. 2013 Dünya Şampiyonu ekip Enfant Terrible, Vasco Vascotto taktisyenliğinde kupanın sahibi oldu.

13 One Design Farr 40’ın katıldığı yarış haftasında büyük çekişmeler yaşandı. Özellikle ilk 5 içindeki mücadele izleyenleri büyüledi. Alberto Rossi’nin İtalyan ekibi Enfant Terrible, 11 yarışlık seride 4 birincilik, 5 ikincilik ve 2 dördüncülük ile haftanın galibi oldu.

Farr-40-California-Cup

Chicago’lu Helmut Jahn’ın Flash Gordon 6 teknesi, Enfant Terrible’in tam 17 puan gerisinde 2. oldu. Haftanın 3.’sü ise Alman Struntje Light teknesi oldu.

İlk 6’da yer alan ekiplerin hepsi 4 proffesyonel ile yarışan ekipler idi. Altıncı sıradaki Avustralyalı Voodo Chile’ın tam 20 puan ardından en fazla 2 proffesyonel ile yarışabilen ‘Corinthian’ tekneler sıralandı. Enfant Terrible’in büyük farkının yanı sıra, haftanın en dikkat çeken olaylarından biri de Corinthian ekiplerle, olmayanlar arasındaki ‘uçurum’ oldu.

Farr-40-California-Cup

Hafta boyunca hava orta ve hafif şiddette esti. Marina del Rey açığında yarışan Farr 40 filosu, Cuma günü en fazla 15 knot hava ile karşılaşırken, devamındaki günlerde de hafif-orta arası rüzgarlar eşliğinde yarıştı. 

Farr-40-California-Cup
 
Farr 40 filosunun bir sonraki durağı, 19-22 Ağustos tarihlerinde Santa Barbara olacak. Santa Barbara Yacht Club ev sahipliğinde yapılacak olan Farr 40 serisinin son yarışı, Rolex sponsorluğunda Kuzey Amerika Şampiyonası sıfatıyla anılıyor. Bu yarışın ardından ise Farr 40’lar, sezonun kapanışını Eylül sonunda Los Angeles’taki Rolex Dünya Şampiyonası ile yapacaklar. Dünya Şampiyonası’na, 2014 Corinthian sınıfı Dünya Şampiyonu, Türk Farr 40 ekibimiz Asterisk’de katılıyor olacak.


Efe Sezik


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder