Satılık Tekneler

Farr 40’lar Bodrum’da antrenman yaptı
23.04.2015 Farr 40’lar Bodrum’da antrenman yaptı

Farr 40 ekipleri Bodrum’da ilk Kliniğini düzenledi. Üç teknenin katıldığı çalışmaların amacı ise tek tip teknelerin bir arada çalışmaları idi. Bu konuda en somut adımlardan biri, geçtiğimiz haftasonu Bodrum’da atılmış oldu.

Farr 40

İlk defa 2013 yılı Ağustos ayında gerçekleştirilen Farr 40 Turkish Cup organizasyonunun ardından Bodrum da bulunan Farr 40 ekipleri bir araya geldiler.

4 senedir uluslararası Farr 40 One Design sınıfı yarışlarına katılan, 2013’te Dünya 6.’sı ve 2014’te Corinthian kategoride (amatör) Dünya Şampiyonu olan Asterisk (Team Özonur) ekibi ve Levent Özonur ev sahipliğinde Farr 40 Kliniği organize edildi.

Farr 40

Hasip Gençer dümenciliğindeki Farr Away-Team Özonur ekibi, ABD’de yarıştığı Dünya Şampiyonası ekibiyle antrenmana katıldı. 4 gün boyunca denizde çeşitli One Design yarış, trim, manevra ve start antrenmanları yapan Farr 40 ekipleri, karada da adeta ‘sabah-akşam’ birlikte olup, teorik toplantılar yaptılar. Levent Özonur’un organize ettiği antrenman ve toplantılar, Farr 40 ekiplerine pratik yapmanın yanı sıra eğitim niteliğini de taşıdı. Denizdeki antrenmanlarda genel olarak uluslararası Farr 40 One Design yarış formatları çalışıldı. Deniz antrenmanlarının öncesi ve sonrasında ise her gün fotoğraf ve kaydedilen video görüntüleriyle interaktif toplantılar yapıldı.

Farr 40

Hafta boyunca hava raporları rüzgarı neredeyse ‘yok’ seviyelerde göstermiş olsa da rüzgar Farr 40’çıların yanındaydı ve dört gün boyunca orta seviyede esti. Bodrum Milta Marina’da bağlanan Farr 40 tekneleri, antrenmanlarını Bodrum Marina ve Karaada açıklarında tamamladı.

Türk Farr 40 sınıfı birliği olma yolunda atılan en somut adım olarak görülen bu organizasyonun ardından, Istanbul da Farr 40’ların da katılacağı kliniğin organize edilmesi kararlaştırıldı.  Efe Sezik

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.