Satılık Tekneler

FARR 40 Turkish Cup Tamamlandı
12.08.2013

FARR 40 Turkish Cup Tamamlandı

Bodrum Marina'da organize edilen Türk Farr 40 sınıfı teknelerin TYF bünyesinde ve Team Özonur-BAYK işbirliğiyle gerçekleştirdiği yarış haftası sona erdi.

Farr 40 sınıf birliğinin uluslararası düzenlediği 'Farr 40 One Design' yarışları formatında gerçekleştirilen ve dört gün süren yarışlarda Farr Away ekibi birinci oldu. Tamamlanan 8 yarış boyunca son derece keyifli geçen organizasyon, Türkiye'de bu tür yat sınıflarında alışılagelmedik tek tip yarışlara bir öncü niteliği taşıyor.

FARR 40 Turkish Cup TamamlandıFARR 40 Turkish Cup Tamamlandı

7 Ağustos'ta başlayan yarışlar, 10 Ağustos Cumartesi günü yapılan iki yarış ile sona erdi. Özellikle ilk iki gün çekişmeli geçen yarışlarda daha sonra rekabet enazından sonuç bazında azaldı. Toplam 10 puanla haftanın galibi olan Levent Özonur'un Farr Away'ini 17 puanla Erhan Uzun'un Farrfara'sı takip etti. Kaan Özgönenç'in dümeninde olduğu Boreas-İzmir Yelken Akademisi ise 22 puanla üçüncü sırada kaldı.

Yarışlardan hemen sonra yaplan ödül töreni, Bodrum Marina'da keyifli bir sohbet havasında geçti. Organizasyon tarafından önce hakem komitesine teşekkür plaketleri takdim edildi. Yarışların ilk iki günü Bodrum'da olan ve yarışları takip eden Farr 40 sınıf birliği CEO'su Geoff Stagg'e ayrıca teşekkür edildi. Ardından yarışan ekipler kupalarını aldı. Ödül töreninde yapılan konuşmalarda böyle bir organizasyonun Türkiye'de ilk defa yapıldığını ve tek tip yarışmanın ne kadar farklı güzel olduğu paylaşan Farr 40 dümencileri, Farr 40 Turkish Cup'ın ülkemizde bu gibi sınıflara bir gösterge olabileceğini ve gelecekte daha fazla katılımla çok daha ileri seviyelere gelineceğinin altını çizdiler.

FARR 40 Turkish Cup Tamamlandı

Fotograflar: Hasan Birinci

Efe Sezik.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder