Satılık Tekneler

FARR 40 Turkish Cup Başladı !
08.08.2013 FARR 40 Turkish Cup Başladı !

Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde, Bodrum Marina'nın ev sahipliği yaptığı ve Team Özonur ile BAYK'ın birlikte organize ettiği Farr 40 Turkish Cup, bugün yapılan iki yarış ile start aldı.

Türkiye'de ilk defa yapılan bu organizasyon, Farr 40 sınıf birliğinin organize ettiği şampiyonaların formatıyla son derece büyük benzerliklere sahip. Sadece Farr 40 tipi yatların katılabildiği yarışlar, uluslararası alanda yapıldığı gibi dört gün boyunca yapılacak 10 yarış ile sona erecek.

Orsa-pupa ayaklarından oluşan parkurda iki tur yapılan yarışlarda, birbirine eş tekneler arasında çok yakın ve keyifli mücadeleler yaşandı. Levent Özonur'un Farr Away'i, Erhan Uzun'un Farrfara'sı ve Kaan Özgönenç'in Boreas-İzmir Yelken Akademisi'nin katıldığı yarışlarda, Farr Away ile Boreas'ın iki yarışta üst üste sadece birkaç saniye farkla girdikleri finiş hattı görülmeye değerdi!

Saat 12'de verilmesi planlanan günün ilk uyarı işareti verilemedi. Rüzgarın henüz oturmaması nedeniyle komite tarafından teyir bayrağı toka edildikten ancak bir süre sonra yarış başlayabildi ve sadece birkaç saniye farkla Farr Away'deki Team Özonur ekibi birinci oldu.

İlk yarıştan sonra yine rüzgarın oturması ve parkurun kurulması için bir müddet beklendikten sonra ikinci yarışın startı verildi. İlk pupa koluna dönüldüğünde, Farrfara'nın balonunun sekiz çıkması, onları bu yarışta da gerilere düşürdü. Yine Farr Away ile Boreas arasında çekişmeli geçen yarışı bu kez Boreas ekibi birinci olarak. tamamladı.

10 Ağustos Cumartesi günü son yarışın yapılacağı Farr 40 Turkish Cup'ta yarın için ilk uyarı işareti saat 13.00'da verilecek.


Efe Sezik
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder