Satılık Tekneler

Farr 40 Kuzey Amerika şampiyonu PLENTY oldu
19.05.2014 Farr 40 Kuzey Amerika şampiyonu PLENTY oldu

Long Beach, California'da gerçekleşen 2014 Rolex Farr 40 North American Championship 14-17 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Son gün yapılabilen 3 yarış ile toplamda planlanan 10 yarışı tamamlayan Farr 40 filosunda Kuzey Amerika şampiyonu ünvanını Alex Roepers'ın PLENTY ekibi kazandı.

Farr 40 Kuzey Amerika şampiyonu PLENTY oldu


Son güne girilirken 2012 Farr 40 Dünya Şampiyonu
Flash Gordon 6, PLENTY ve filonun her daim favorilerinden Struntje, Kuzey Amerika Şampiyonu ünvanı için potadaydı. Günün ilk yarışını Flash Gordon 6 kazandı. PLENTY ise üçüncü olarak 2 puanla ikinciliğe düştü. Heyecanın doruklara ulaştığı günün ikinci, haftanın dokuzuncu yarışını domine eden PLENTY kazandı. Jahn'ın Flash Gordon 6'sı ise dördüncü olarak 1 puan farkla ikinciliğe düştü. Struntje'de 11. finiş vererek umutlarını tüketmeye başladı.

Farr 40 Kuzey Amerika şampiyonu PLENTY oldu

Son yarışa bir puan farkla giren Roepers ve Jahn'ın ekiplerinin kıran kırana yarışacakları belliydi. Yaklaşık 10 knot esen havada Roepers'ın PLENTY'si haftanın beşinci galibiyetini alarak zafere ulaştı. Flash Gordon 6 ise arkasından ikinci olarak Kuzey Amerika şampiyonluğunu kaçırmış oldu.

Farr 40 Kuzey Amerika şampiyonu PLENTY oldu

Şampiyon Alex Roepers, zaferin hikayesini anlatırken başlarına gelen bir problemden şakayla bahsetti: 'Artık backstay'i alıp-bırakmanın ne kadar önemsiz olduğunun esprisini yapıyoruz. Bunca yıldır galiba boşuna uğraşmışız çünkü bozulan hidrolik pistonumuz yüzünden yarış boyunca backstay'i tek pozisyona sabitledik ancak yarışı yinede kazandık!' dedi. 'Tek kelimeyle Kuzey Amerika Şampiyonu olmak muhteşem bir duygu. Bu benim adıma uzun bir yol oldu. Bu sınıfta yarışmaya 2007'de başladım ve PLENTY ekibi olarak ilk zaferimize ulaştık. Toparlamak gerekirse bu zaferi tatmak muhteşem.'

Farr 40 Kuzey Amerika şampiyonu PLENTY oldu

2014 Farr 40 North American Championship genel klasman sonuçları için TIKLAYINIZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.