Satılık Tekneler

Fairline Boats Rus Yatırımcıların
26.01.2016 Fairline Boats Rus Yatırımcıların
Dünyaca ünlü İngiliz yat üreticisi Fairline Boats'un, Rus yatırımcılar tarafından £4.5 m değerinde bir anlaşma ile idaresinin ele alındığını, İngiliz Telegraph gazetesi duyurdu.

Fairline Boats

Merkezi İngiltere’nin Northamptonshire kentinde bulunan, dünyanın sayılı Powerboat üreticilerinden birisi olan Fairline Boats, Jon Moulton's Better Capital yatırım fonu tarafından, yine bir başka yatırım fonu olan Wessex Bristol’a satışından iki ay sonra, geçtiğimiz Aralık ayında kapanma noktasına gelmişti. 

Yeni şirket, Fairline Yachts, iki Rus yatırımcı tarafından uzun süreli olarak fonlanacak. Rus yatırımcıların Alexander Volov ve Igor Glyanenko olduğu tahmin ediliyor. Yapılan açıklamalarda Rus yatırımcıların İngiltere merkezli oldukları, denizcilik işletmelerinin geliştirilmesi konusunda yönetim deneyimleri olduğu ve yüksek teknoloji ürünlerinin üretimi, bilişim ile medya hizmetleri tecrübelerinin olduğu ifade ediliyor. İkili aynı zamanda tutkulu tekne sahipleri olarak biliniyor. Ayrıca, tahminlerin ötesinde bir de belge bulunuyor. 6 Ocak 2016 tarihinde Ticaret Odasına kayıt yaptıran Fairline Acquisitions şirketinde, ortaklar arasında Volov ve Glyanenko isimleri yer alıyor.

Fairline’ın 18 yıllık emektarı Russell Currie, müşterileri ile ilişkileri korumak ve sürekliliği sağlamak için Genel Müdürlüğü devralacak.

Fairline Boats-2

“Fairline Yachts şirketine Genel Müdür olarak atanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyen Russell Currie, sözlerine şöyle devam etti; ''Yeni yatırımcıların sağladıkları kaynakla, yönetim ekibimizin uzmanlığı, bilgisi ve enerjimiz ile tutkumuzu birleştirdiğimizde, Fairline Yachts gelecekte daha sağlam olacaktır. Müşterilerimizin satın almak isteyecekleri, bayilerimizin satmak isteyecekleri lüks yatlar üretmek üzere odaklanacağız. Fairline Yachts, müşteri sadakatinin ve bayi ağımızın bir göstergesi niteliğinde, Fairline Boats olarak aldığımız siparişlerin tamamlanması, hatta henüz üretimine başlanmamış siparişlerin üretimi bizlerin ilk işleri olacak.”

Fairline Boats-3

Şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, halen 14 farklı modelde, 38 feetten 78 feete kadar sahip olunan üretimin daha küçülerek sürdürüleceği belirtiliyor. Fairline Yachts, Oundle kentinde bulunan aynı üretim tesislerinde çalışmaya devam edecek. Daha önce şirkette çalışanlara öncelik verilerek, 100 kişiden fazla yeni elemanın hemen işe alınması bekleniyor.

FRP Danışmanı ve birleşmeyi yöneten Alastair Massey ise; “Fairline Acquisitions şirketinin satışı, her iki taraf için de mümkün olan iyi koşullarda gerçekleşti. Bu işin devamına satış sürecinde destek veren müşterilerimiz ve tedarikçiler ile birlikte işine sadık çalışanlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder