Satılık Tekneler

F1 H20 Qatar Team 2015 Planlarını Dondurdu
13.04.2015 F1 H20 Qatar Team 2015 Planlarını Dondurdu
Katar Deniz Sporları Federasyonundaki dağılmalar devam ediyor. Ocak ayı sonunda tüm dünyada büyük yankı uyandıran, Katar’ın Başkenti Doha’da düzenlenen Ortadoğu’nun en büyük Motonotik etkinliği “Qatar Cup” sonrasında, Katar Deniz Sporları Federasyonu (QMSF) büyük sorunlar ile boğuşuyor. 

Katar Gençlik ve Spor Bakanlığı, Katar Deniz Sporları Federasyonu’nu lağvetmiş ve Katar Yelken Federasyonu ile birleştirerek başkanlığına da, Katar Yelken Federasyonu Başkanı Khalifa M. Al Sewaidi atamıştı.

F1 H20 Qatar Team 2015 Planlarını Dondurdu
 
2015 yarış takviminde pek çok yarışın iptali sonrasında, Katar’dan dağılmalara ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Uzun yıllardır çok başarılı bir ekip olan son yılların şampiyon takımı F1 H20 Qatar Team şu anda 2015 planlarını dondurmuş durumda.

Geçen ay başlayan 2015 Dünya Şampiyonası'nda Qatar Team tek pilotla da olsa startta yerlerini aldılar. Amerikalı pilot, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Qatar Team adına şampiyonaya katılacağını açıkladı. Ancak bir önceki yıldan takım arkadaşı, geçen yıl son anda şampiyonluğu kaçıran, ondan önceki dört yılı Qatar Team ile şampiyon olarak tamamlayan İtalyan Alex Carella ise, yarıştan bir hafta önce Abu Dhabi Team ekibine katıldı.

F1 H20 Qatar Team 2015 Planlarını Dondurdu-1

Katar Deniz Sporları Federasyonu (QMSF) tarafından ağır tazminat maddeleri nedeniyle iptal edilemeyen 2015 UIM F1 H2O Dünya Şampiyonasında, belki de tüm zorluklar takım üstünde ayrı bir motivasyon oluşturdu. Zorlu Doha körfezindeki yarışı tek pilot ile yarışa katılan Qatar Team, Shaun Torrente ile kazandı.

F1 H20 Qatar Team 2015 Planlarını Dondurdu-2

Miami’den şampiyonaya katılan pilot Shaun Torrente, 1,76 km uzunluğundaki parkurda tüm rakiplerini ardında bırakarak, hava koşullarının bozması nedeniyle kısaltılan yarışı kazandı. Bu birincilik Qatar Team'in katıldığı, son yedi yarışta kazandığı altıncı birincilikti. 2015 şampiyonasına birincilikle başlayan Qatar Team, tüm mali kaynaklarının kesilmesi nedeniyle şampiyona planlarını askıya aldı. 

F1 H20 Qatar Team 2015 Planlarını Dondurdu-3

Deniz motor sporları ile yelken sporlarını aynı çatı altında toplayacak olan Katar Yelken ve Deniz Sporları Federasyonu’nun, yeni kurulları oluşturuluncaya kadar Katar’daki belirsizlikler devam edeceğe benziyor. 

Belki de Doha’da kazanılan bu son kupa QMSF Başkanlığından bir süre önce uzaklaştırılan Sheikh Hassan bin Jabor Al-Thani sonrasındaki ilk ve tek kupa olarak tarihte yerini alacak.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.