Satılık Tekneler

Extreme Sailing Series'te nefes kesen son gün!
25.03.2014 Extreme Sailing Series'te nefes kesen son gün!


Extreme Sailing Series 2. Ayak mücadelesinin son gününde adeta nefesler kesildi. Dört takımın sadece 4 puanlık dilime sığdığı son günün ilk yarışından itibaren muazzam bir rekabet ortamı oluştu ve kazanan ev sahibi
The Wave, Muscat oldu.

Maskat, Umman'da gerçekleşen yarış haftasında 29 yarış tamamlandı. Dört gün boyunca liderlik koltuğu sürekli el değiştirdi. Özellikle taktik anlamda sınırlarını epeyce zorlayan ekipler, son yarışa kadar birincilik için adeta savaştılar.

Ön sıradaki dört takımın sadece 4 puan aralığında olduğu son gün rüzgar 20 knot'lara çıkmıştı. Sağanaklarda 26 knot'lara kadar yükselen rüzgar şiddeti, yarışları sadece taktiksel anlamda değil, fiziksel anlamda da yüksek mücadele ortamına dönüştürdü. Son şampiyon ev sahibi ekip The Wave, Muscat haftanın son yarışında çok iyi bir start aldı ve 20 puanlık yarışı kazanarak haftanın galibi oldu. Geride kalan 3 gün boyunca hafif rüzgarlarda yarışan ekipler için son gün sert esen rüzgar oldukça zorlayıcı oldu. Orsa şamandırasına tekneleriyle 'güreşerek' gelen yelkenciler gennaker'larını açıp rüzgaraltına doğru 'uçuşa geçmeden' önce süratlerini ve teknenin üstündeki yükleri maksimize etmeye çalıştılar. Aslında son gün bunu en iyi başaran ekip Emirates NZ oldu denebilir. Son günün iki yarışında birinci oldular ve son yarışta aldıkları üçüncülükle genel klasmanı 2. sırada tamamladılar.

Extreme Sailing Series'te nefes kesen son gün!

Kazanan ev sahibi ekibin ardından Emirates Team New Zealand ikinci, Alinghi üçüncü oldu.

1. The Wave, Muscat (OMA) 19 puan.?

2. Alinghi (SUI) 18 puan.?

3. Emirates Team New Zealand (NZL) 16 puan.?

4. Realteam by Realstone (SUI) 13 puan.?

5. Groupama sailing team (FRA) 9 puan.?

6. Red Bull Sailing Team (AUT) 9 puan.?

7. Gazprom Team Russia (RUS) 9 puan.?

8. SAP Extreme Sailing Team (DEN) 8 puan.?

9. J.P. Morgan BAR (GBR) 6 puan.?

10. Oman Air (OMA) 3 puan.?

11. GAC Pindar (AUS) 2 puan.http://www.extremesailingseries.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder