Satılık Tekneler

Extreme Sailing Series’in ilk ayağı tamamlandı
11.02.2015 Extreme Sailing Series’in ilk ayağı tamamlandı
Extreme Sailing Series’in 2015 sezonu, Singapur’da tamamlandı. Beko sponsorluğunda yarışan Türkiye’nin ilk Extreme 40 ekibi olan Team Turx, sezonun açılış yarışında boy gösterdi. Kazanan ise Red Bull Sailing Team oldu. 

Extreme Sailing Series’in ilk ayağı tamamlandı

Dünya çapında yarışılan Extreme Sailing Series sezonunun en benzersiz ayağı olan Singapur yarışı, şehir merkezinde kurulan stadyum parkurda ciddi manada ilgi gördü. İlk Türk ekip Beko Team Turx, özellikle hafta boyunca filonun en ilgi gören ekiplerinden idi. Edhem Dirvana liderliğinde kurulan Türk takımında Selim Kakış, Anıl Berk Baki, Can Bayülken ile birlikte Mitch Booth ve Diogo Cayolla yer aldı. Beko Team Turx, yerel ekip Team Aberdeen’i geride bırakarak İtalyan Lino Sonego Team İtalia’nın arkasından 8. oldu. 

Extreme Sailing Series’in ilk ayağı tamamlandı

Haftanın kazananı Red Bull Sailing Team, Extreme Sailing Series’e katıldığından beri ilk kez bir ayağı kazanmış oldu. Danimarkalı SAP Extreme Sailing Team, son güne zafer parolasıyla girse de Red Bull Sailing Team’in sürpriz bir şekilde gerisine düştü. Adeta ‘son dakika golü’ şeklinde kazanılan zafer, Red Bull Sailing Team’de büyük coşkuya yol açtı. 

Extreme Sailing Series’in ilk ayağı tamamlandı

İkişer kez Olimpiyat madalyalı Roman Hagara ve Hans Peter Steinacher’in olduğu Red Bull Sailing Team, son yarışın son metrelerinde öne geçti ve 32 yarışlık seride SAP Extreme Sailing Team’in sadece 5 puan önünde kupayı kaldırdı. The Wave, Muscat ise üçüncü olarak podyum başarısını kutladı. 

Extreme Sailing Series’in bir sonraki ayağı, 11-14 Mart’ta, Umman’da yapılacak.Extreme Sailing Series, 1. Ayak Singapur sonuçları:

1. Red Bull Sailing Team (AUT) Roman Hagara, Hans Peter Steinacher, Jason Waterhouse, Shaun Mason, Stewart Dodson 232 puan.

2. SAP Extreme Sailing Team (DEN) Jes Gram-Hansen, Rasmus Køstner, Thierry Douillard, Mads Emil Stephensen, Brad Farrand 227 puan.

3. The Wave, Muscat (OMA) Leigh McMillan, Sarah Ayton, Pete Greenhalgh, Ed Smyth, Nasser Al Mashari 220 puan.

4. Gazprom Team Russia (RUS) Igor Lisovenko, Phil Robertson, Garth Ellingham, Alexander Bozhko, Aleksey Kulakov 213 puan.

5. Oman Air (OMA) Stevie Morrison, Nic Asher, Ted Hackney, Ed Powys, Ali Al Balashi 198 puan.

6. GAC Pindar (GBR) Seve Jarvin, Jack Macartney, Marcus Ashley-Jones, Tyson Lamond, James Wierzbowski 182 puan.

7. Lino Sonego Team Italia (ITA) Lorenzo Bressani, Enrico Zennaro, Gabriele Olivo, Tom Buggy, Adam Kay 180 puan.

8. Beko Team Turx (TUR) Edhem Dirvana, Mitch Booth, Selim Kakış, Diogo Cayolla, Anıl Berk Baki 166 puan.

9. Team Aberdeen (SIN) Nick Moloney, Adam Beashel, Tom Dawson, Freddie White, Justin Wong 156 puan.
 


http://www.extremesailingseries.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.