Satılık Tekneler

Extreme Sailing Series’de Alinghi fırtınası
08.10.2014 Extreme Sailing Series’de Alinghi fırtınası
Extreme Sailing Series’in 7. ayağına Alinghi’nin son dakika zaferi damgasını vurdu. Alinghi, şampiyonluk için hayati önem taşıyan zafer ile son ayak öncesinde büyük avantaj yakaladı.Fransa’nın Nice kentinde gerçekleşen yarış haftasında ilginç bir olay yaşandı. Sondan bir önceki gün, filonun en genç yelkencisi Emirates Team New Zealand’dan Edwin Delaat, geçirdiği şiddetli hastalıktan ötürü yarışamadı. Onun yerine daha önce hiç Extreme 40 katamaranında yarışmamış, The Wave, Muscat ekibinin tekne yapımcılarından Suleiman Al Manji ekibe katıldı. Bu talihsiz olaya rağmen Emirates Team New Zealand, Al Manji’nin de desteğiyle podyumda kalmasını bildi.


Haftayı başarılı bir şekilde, istikrarla lider götüren ve son ana kadar galibiyete en yakın olan ekip Realteam idi. Morgan Larson dümenciliğindeki seri lideri Alinghi, başarılı takibini adeta bir son dakika golüyle taçlandırdı ve zaferi kucaklayan ekip oldu.

Haftanın 3.’sü J.P. Morgan BAR ekibi hemen hemen her startta şamandıra tarafından çıkarak, aynı taktiği uygulamaya çalıştı. 4 kez Olimpik şampiyon Ben Ainslie komutasındaki İngiliz ekip, hafta boyunca iki yarış kazandı ve son yarışta 5. olarak haftanın 3.’sü oldu.

Extreme Sailing Series’de Alinghi fırtınası

Sezonun bitimine sadece bir yarış kala önemli bir farkla lider konuma gelen Alinghi, en yakın rakibi The Wave, Muscat’in 8 puan önünde yer alıyor. 

Yarış haftasının ilk günlerinde lider olarak yarışan Realteam, yarıştan yarışa yükselttiği performansıyla şimdiden sezonun unutulmayacakları arasına girdi. 

Yapılan 29 yarışın ardından 7. Ayak sonuçları şöyle:

1. Alinghi (SUI) Morgan Larson, Anna Tunnicliffe, Pierre-Yves Jorand, Nils Frei, Yves Detrey 183 puan.
2. Realteam by Realstone (SUI) Jérôme Clerc, Arnaud Psarofaghis, Bruno Barbarin, Bryan Mettraux, Thierry Wasem 171 puan.
3. J.P. Morgan BAR (GBR) Ben Ainslie, Nick Hutton, Paul Campbell-James, Bleddyn Mon, Matt Cornwell 161 puan.
4. Red Bull Sailing Team (AUT) Roman Hagara, Hans-Peter Steinacher, Mark Bulkeley, Thomas Cjakgak, Stewart Dodson 160 puan.
5. Emirates Team New Zealand (NZL) Peter Burling, Glenn Ashby, Blair Tuke, Jeremy Lomas, Edwin Delaat 156 puan.
6. GAC Pindar (AUS) Nathan Wilmot, Seve Jarvin, Hugh Styles, Tyson Lamond, James Wierzbowski 146 puan.
7. SAP Extreme Sailing Team (DEN) Jes Gram-Hansen, Rasmus Køstner, Thierry Douillard, Christian Kamp, Brad Farrand 145 puan.
8. The Wave, Muscat (OMA) Leigh McMillan, Sarah Ayton, Pete Greenhalgh, Kinley Fowler, Nasser Al Mashari 143 puan.
9. Groupama sailing team (FRA) Franck Cammas, Tanguy Cariou, Valentin Bellet, Arnaud Jarlegan, Devan Le Bihan 143 puan.
10. Oman Air (OMA) Rob Greenhalgh, Ted Hackney, Kyle Langford, Hashim Al Rashdi, Musab Al Hadi 138 puan.
11. Gazprom Team Russia (RUS) Igor Lisovenko, Phil Robertson, Garth Ellingham, Pete Cumming, Aleksey Kulakov 133 puan.


Kaynak: http://www.extremesailingseries.com/ YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder