Satılık Tekneler

Extreme Sailing Series: Qingdao 'da Inanılmaz Mücadele
07.05.2013

Extreme Sailing Series: Qingdao 'da Inanılmaz Mücadele

Extreme Sailing Series 2013 sezonu kapsamında, Qingdao'da düzenlenen 3. Ayak yarışlarının galibi sadece iki puan farkla The Wave, Muscat ekibi oldu! Çin'in olimpik suları olarak kabul edilen Fushan Koyu'nda 4 gün boyunca yapılan 26 yarış, olağan üstü mücadelelere sahne oldu. Şampiyonanın genel klasmanında da birbiriyle liderlik yarışı içerisinde olan İsviçreli Alinghi ve Umman ekibi The Wave, Muscat arasında kıyasıya bir mücadele vardı. Regattanın son bölümündeki çift puanlı yarışlara girildiğinde bu mücadele gittikçe kızışmaya başladı. Adeta match race havasında geçen, ekiplerin sürekli rakiplerini kollayarak yaptıkları hamlelere ve alınan büyük risklere sahne olan yarışlarda, kazanan son ana kadar kesinleşmedi. İsviçreli America's Cup şampiyonu Alinghi, tecrübesini kullanarak son yarışta Leigh McMillan'nın ekibini geçmeyi başarsa da, regatta zaferini elde edemedi ve ikinci sırada kaldı.

Haftanın en göze çarpan performanslarından biride SAP Extreme Sailing Team'den geldi. Tam anlamıyla ellerinden gelenin en iyisini veren ekip, günün ilk yarışı dahil olmak üzere tam 3 kez birincilik elde etti. The Wave ve Alinghi'nin çok çok iyi gittiklerini söyleyen SAP Extreme Sailing Team'in dümencisi Gram-Hansen, aldıkları harika sonuçlarla çok mutlu olduklarını ve pes etmeyerek en az onlar kadar iyi olabileceklerini kanıtladıklarını belirtti.Quindao'nun galibi The Wave, Muscat'ın skipperi McMillan ise, 'Bu zaferle son derece rahatladık! Özellikle hafif havada Alinghi'den daha iyi olabildiğimizi gördük ve bu bizim için önemli bir başarı. Yan yana geldiğimizde ise onlar biraz daha iyi gözüküyorlardı. Çok sıkı bir mücadele oldu, Alinghi geçmesi çok zor bir rakip ve çok 'sıkı' bir ekip.' açıklamasını yaptı.

Muhteşem bir açılış töreniyle başlayan yarışlar, hem suda hem karada adeta bir festival havasında gerçekleşti. Yerel okulların ziyaretleri ile gerçekleşen kapanış töreninin ardından gözler bir sonraki ayak olan İstanbul'a çevrildi. Extreme 40 katamaranları 20-23 Haziran tarihlerinde, 4. Ayak yarışları için İstanbul'da mücadele verecek.3. Ayak Qingdao sonuçları:

1. The Wave, Muscat (OMA) Leigh McMillan, Ed Smyth, Pete Greenhalgh, Musab Al Hadi, Will Howden 202 points.?

2. Alinghi (SUI) Morgan Larson, Stuart Pollard, Pierre Yves Jorand, Nils Frei, Yves Detrey 200 points.?3rd SAP Extreme Sailing Team (DEN) Jes Gram-Hansen, Rasmus Kostner, Pete Cumming, Mikkel Røssberg, Nicolai Sehested 191 points.?

4. GAC Pindar (NZL) Will Tiller, Shaun Mason, Stewart Dodson, Harry Thurston, Matt Steven 181 points.?

5. Red Bull Sailing Team (AUT) Roman Hagara, Hans Peter Steinacher, Matthew Adams, Simon Cook, Graeme Spence 168 points.?

6. Team Korea (KOR) Peter Burling, Matt Vincent, Mark Bulkeley, Tom Johnson, Sungwok Kim 163 points.?

7. Realteam (SUI) Jerome Clerc, Bryan Mettraux, Arnaud Psarofaghis, Cédric Schmidt, Thiery Wassem 154 points.?

8. China Team (CHN) Mitch Booth, Wen Zijin, Yingkit Cheng, Liu Xue, Zhang Yiran 145 points.


Geride kalan 3 ayak sonrasında genel klasman:

1. Alinghi (SUI) 27 points.?

2. The Wave, Muscat (OMA) 26 points.?

3. Red Bull Sailing Team (AUT) 24 points.?

4. SAP Extreme Sailing Team (DEN) 20 points.?

5. Team Korea (KOR) 16 points.?

6. GAC Pindar (NZL) 16 points.?

7. Realteam (SUI) 14 points.?

8. Team X Invitational 13 points.

Extreme Sailing Series: Qingdao 'da Inanılmaz Mücadele

Kaynak: extremesailingseries.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.