Satılık Tekneler

Extreme Sailing 2016’da uçacak
25.08.2015 Extreme Sailing 2016’da uçacak Extreme Sailing Series sahibi ve organizatörü OC Sport, yarış platformunu uçan katamaranlar GC32’ler ile değiştirme kararını açıkladı. Foiling katamaran GC32’ler, Extreme 40 katamaranlarının yerine önümüzdeki sezon Extreme Sailing Series’in yeni yarış makineleri olacak.Dünyadaki stadyum yarış serileri arasında en popüler olanı Extreme Sailing Series, 2016’da onuncu yılını kutlayacak. Dünyanın en iyi yelkencileri seneye, binlerce kişilik seyirci gruplarının önünde ‘uçacak’. Süper hafiflikte olan foiling GC32 katamaranları, yaklaşık 40 knot süratlere erişebiliyor.

GC32 katamaranlarının üreticisi The Great Cup BV şirketi ile OC Sport, 2016’da başlayacak uzun vadeli bir anlaşma sağladıklarını açıkladı. The Great Cup BV şirketinin CEO’su Laurent Lenne, bu anlaşmayı şu sözlerle açıkladı: ‘GC32’lerin küresel bazda ulaşılabilir bir sınıf haline gelmesini birlikte sağlayacağız. Profesyönel takımlar ve her seviyedeki özel tekne sahipleri, yüksek hızlı foiling yarış tecrübesini kolayca yaşama imkanı yaşasınlar diye pazarımızı Extreme Sailing Series ile birlikte geliştireceğiz.’

GC32-foiling-catamarans

Extreme Sailing Series direktörü Andy Tourell ise; orta vadeli planlarının kıtasal organizasyonlar ile profesyönel takımların ve özel tekne sahiplerinin yarışacağı bir çok yarış serisi düzenlemek ve buradaki takımların Extreme Sailing Series’de boy gösterebilecekleri bir platform oluşturmak olduğunu söyledi. Tourell: ‘Bu sayede daha önce eşi benzeri görülmemiş bir küresel sportif piramit oluşturmuş olacağız ve bu foiling tekneleri stadyum parkurlarımızda benzersiz bir platformda yarıştıracağız.’ dedi. 

2016 sezonu için bir çok GC32 katamaranı siparişi, OC Sport tarafından verildi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.