Satılık Tekneler

Extreme 40’ta Ben Ainslie fırtınası
23.08.2014 Extreme 40’ta Ben Ainslie fırtınası

Extreme 40’ların müthiş kapışması Extreme Sailing Series, Cardiff Koyu’nda start aldı. Müthiş bir ilk günü geride bırakan ekipler arasında fark yaratan Ben Ainslie’nin BAR ekibi oldu. İlk gün tamamlanan yarışları ardarda kazanan BAR ekibi, en yakın rakibi olan SAP Extreme Sailing Team’e tam 8 puan fark açtı.

extreme4-jpmorgan-bar

Cardiff Koyu’nda gerçekleşen yarışlarda ilk gün 9 yarış tamamlandı. Genellikle İsviçreli ekip Alinghi’nin domine ettiği son dönemlere Ben Ainslie’nin BAR ekibi adeta bir ‘dur’ demiş oldu. Önümüzdeki günlerde ne olacağı merakla bekleniyor. Alinghi ise ilk günün ardından Morgan Larson dümenciliğinde 3. sırada yer alıyor. Bu sırada son şampiyon The Wave, Muscat ekibi İngiliz Olimpik yelkenci Leigh McMillan komutasında dördüncü sırada.

Bu arada GAC Pindar’ın Cammas Groupama’ya ‘t-bone’ olması sonucu Groupama’da hasar meydana geldi. Ekip teknenin tamiri için halen çalışmakta.
http://www.extremesailingseries.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder