Satılık Tekneler

Extreme 40’lar yeniden Arap sularında
16.03.2014 Extreme 40’lar yeniden Arap sularında


Dört yıldır üst üste Arap sularında mücadele eden Extreme 40 katamaranları, bu yıl da Almouj Golf Course adlı stadyum yarışı için Muscat’a gitti.

Yarışların startına sadece bir hafta kala, takımların ekip listeleride açıklandı. Toplam 11 ekibin katılacağı yarışlarda The Wave, Muscat ve Oman Air ev sahibi konumda.

Sezonun ilk yarışı olan Singapur ayağının ardından Ortadoğu’ya gelen ekipler, iki ayak arasındaki kısa arayı performans analizleri yaparak değerlendirdi.

Extreme 40’lar yeniden Arap sularında

19 Mart’ta start alacak yarışlar 4 gün boyunca devam edecek.

İşte 2. Ayak Muscat’ta yarışacak ekipler ve ekip listesi:

Alinghi (SUI)

Skipper/Helm: Morgan Larson (USA)

Tactician: Anna Tunnicliffe (USA)

Mainsail Trimmer: Pierre-Yves Jorand (SUI)

Headsail Trimmer: Nils Frei (SUI)

Bowman: Yves Detrey (SUI)


Emirates Team New Zealand (NZL)

Skipper/Helm: Dean Barker (NZL)

Mainsail Trimmer: Glenn Ashby (AUS)

Headsail Trimmer: James Dagg (NZL)

Bowman: Jeremy Lomas (NZL)

Floater: Edwin Delaat (NZL)


GAC Pindar (AUS)

Skipper/Helm: Seve Jarvin (AUS)

Mainsail Trimmer: Troy Tindill (AUS)

Headsail Trimmer: Ed Smyth (AUS)

Bowmen: Sam Newton (AUS)/David Gilmour (AUS)

Extreme 40’lar yeniden Arap sularında

Gazprom Team Russia (RUS)

Skipper/Tactician: Igor Lisovenko (RUS)

Helm: Paul Campbell-James (GBR)

Mainsail Trimmer: Alister Richardson (GBR)

Headsail Trimmer: Pete Cumming (GBR)

Bowman: Aleksey Kulakov (RUS)

Groupama sailing team (FRA)

Skipper/Helm: Franck Cammas (FRA)

Tactician: Sophie de Turckheim (FRA)

Mainsail Trimmer: Tanguy Cariou (FRA)

Headsail Trimmer: Thierry Fouchier (FRA)

Bowman: Devan Le Bihan (FRA)


J.P. Morgan BAR (GBR)

Skipper/Helm: Ben Ainslie (GBR)

Tactician: Nick Hutton (GBR)

Mainsail Trimmer: Paul Goodison (GBR)

Headsail Trimmer: Pippa Wilson (GBR)

Bowman: Matt Cornwell (GBR)


Oman Air (OMA)

Skipper/Helm: Rob Greenhalgh (GBR)

Mainsail Trimmer: Tom Johnson (AUS)

Headsail Trimmer: Will Howden (GBR)

Bowmen: Hashim Al Rashdi (OMA) /Musab Al Hadi (OMA)


Realteam (SUI)

Skipper/Mainsail Trimmer: Jérôme Clerc (SUI)

Helm: Arnaud Psarofaghis (SUI)

Headsail Trimmer: Bryan Mettraux (SUI)

Bowman: Thierry Wasem (SUI)

Floater: Nils Palmieri (SUI)


Red Bull Sailing Team (AUT)

Skipper/Helm: Roman Hagara (AUT)

Tactician/Mainsail Trimmer: Hans-Peter Steinacher (AUT)

Headsail Trimmer: Mark Bulkeley (GBR)

Bowman: Nick Blackman (NZL)

Floater: Stewart Dodson (NZL)


SAP Extreme Sailing Team (DEN)

Co-Skippers: Jes Gram-Hansen (DEN) / Rasmus Køstner (DEN)

Helm: Jes Gram-Hansen (DEN)

Tactician: Rasmus Køstner (DEN)

Trimmers: Thierry Douillard (FRA)/Peter Wibroe (DEN)

Bowman: Nicolai Sehested (DEN)


The Wave, Muscat (OMA)

Skipper/Helm: Leigh McMillan (GBR)

Tactician: Sarah Ayton (GBR)

Mainsail Trimmer: Pete Greenhalgh (GBR)

Headsail Trimmer: Kinley Fowler (NZL)

Bowman: Nasser Al Mashari (OMA)

http://www.extremesailingseries.com/


Fotograf: Chris Cameron

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder