Satılık Tekneler

Explorer tipi yatlar sınırları zorluyor
21.06.2015 Explorer tipi yatlar sınırları zorluyor Diğer tüm yat tasarımları arasında en denizci, en güçlü görünüme sahip olan ‘Explorer’ tipi yatlar, sınırları aşan tasarımlarla dikkat çekiyor. Sadece güçlü gövde yapıları, uzun mesafe katedebilecek kapasiteleri ile değil, lüks ve konforlu seyahatlere de olanak sağlayan yapılarıyla yat dünyasına damgasını vuruyor. Explorer tipi süperyat tasarımları içinde en yeni ve dikkat çekici olanlar arasında X-Kid, Commander ve Project Queequeg var.

x-kid

X-Kid, Stefano Pastrovich tarafından tasarlanmış, 90 metrelik bir süperyat. Pastrovich’in X-Concept serisinin en yeni tasarımı olan X-Kid Explorer süperyat, sahibinin isteği üzerine Fransızca’da ‘serbest stil antrenman disiplini’ anlamına gelen ‘parkour’ konseptiyle tasarlandı. Şık ve sınırları zorlayan çizgilere sahip olan bu Explorer süperyatı tasarımcısı şu kelimelerle özetliyor: ‘Bu yat geniş dış ve muazzam iç yaşam alanlarıyla ve bu alanların birbirine olan geçişleriyle bambaşka bir tasarım.’

commander-68

Ana güvertenin kıç tarafının üzerine doğru, keskin çizgilerle gelen üstün mimari kemerler süperyat’ın karakterinin başlıca unsurları. Katlanır kıç platform açıldığında bu kısım tamamen açık ve ferah bir alan haline geliyor ve ana konaklama alanlarından, servis botu ve su sporları oyuncaklarını saklama alanıyla birlikte ayrılıyor. 

Commander, Egg and Dart Design Corporation tarafından tasarlanmış, 75 metrelik bir Explorer tasarımı. Çelik ve aluminyumdan tasarlanan 75 metrelik süperyat, sıcak veya soğuk denizlerde, hiçbir zorlayıcı unsurdan etkilenmeden uzun mesafeler katedebilecek ve keşfedecek şekilde tasarlandı. 

‘Sports deck’, helikopter pisti güvertesi veya güneşlenme ve kokteyl alanı olarak konfigüre edilebilen üst güverte, süperyat’ın en dikkat çeken özelliği. Commander’ın bir diğer göze çarpan unsuru da cam havuzu.

Project-Queequeg

Project Queequeg, 56 metrelik çelik ve aluminyum Explorer tipi konsept. Federico Florentiono tasarımı olan süperyat, 12 kişilik konaklama kapasitesine sahip. ‘Güçlü’ olduğu kadar sakin ve cömert bir görünüme de sahip olan Project Queequeg’in tekne sahibi suiti üst güvertede konumlanıyor. Bu güvertede özel bir teras, kapalı spor salonu da yer alıyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.