Satılık Tekneler

Explorer 40M Wide Bow Süperyat
08.08.2015 Explorer 40M Wide Bow Süperyat
İtalyan tasarım stüdyosu Andrea Borzelli & Sara Berta Architetti geçtiğimiz hafta yeni süperyatları Explorer 40M Wide Bow’un tanıtımını yaptılar. 

Explorer-40M-Wide-Bow-Süperyat

Borzelli & Architetti tasarım ekibi, müşterileri için yaptıkları tasarım çalışmalarında, Francesco Rogantin ile birlikte yeni süperyatı şekillendirdiler. Francesco Rogantin’ın özellikle deniz kuvvetleri için tekne tasarımı konusundaki uzmanlığından, kendine özgün geniş burun yapısı ile yarı deplasman süperyatın fonksiyonelliği üzerinde destek aldılar. 

Explorer-40M-Wide-Bow-Süperyat-1

Yeni Explorer 40M Wide Bow süperyatın geniş burunu sadece estetik açıdan farklı olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda fazlasıyla fonksiyonel hizmetler sunuyor. Bu alanın büyütülmesi sonrasında, kaba denizlerde güvertenin olabildiğince kuru kalması elde ediliyor. Süperyatın ön alt güvertesindeki depolama alanının da hacmi büyüyor, bu sayede daha fazla deniz gereçleri depolanabiliniyor. Geniş burunun sunduğu olanakların diğerleri ise, burunda konumlandırılan helikopter pisti, tabanı cam olan ve master kamaranın tavanını oluşturan yüzme havuzu. 
 

Explorer-40M-Wide-Bow-Süperyat-2

Tasarım ekibini, gerçekten bir süperyat imajının ortaya çıkması için çalışmış, yapılanları sadece fonksiyonel veya temel gereksinimler olarak tanımlayamayız. Özellikle iç mekanlarda kendine özgü bir dekorasyonu çok fonksiyonlu olarak belirlemişler. Ana güvertenin ön bölümünde yer alan master kabinin en etkileyici özelliklerinden biri de, yatın her iki yanına açılan balkonları. 

Explorer-40M-Wide-Bow-Süperyat-3

Explorer 40M Wide Bow süperyat, üretim aşamasında MCA LY3 kodu ile anılacak. Süperyatın 11 knot hızda 3.000 deniz mili menzili olması planlanıyor. Motor olarak ise iki adet MTU M84 kullanılacak. Seyir hızının 16,5 knot olacağı Explorer 40M Wide Bow süperyat, maksimum 18 knot hıza erişebilecek. 

Explorer-40M-Wide-Bow-Süperyat-4 Explorer-40M-Wide-Bow-Süperyat-5YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.