Satılık Tekneler

ETNZ’den 2017 America’s Cup hamlesi
10.12.2015 ETNZ’den 2017 America’s Cup hamlesi
Emirates Team New Zealand, 2017 America’s Cup için ilk adımını bugün attı. Yeni geliştirdikleri AC45 katamaranı ilk defa suya indi ve testlere başladı.

ac45- katamaran

35. America’s Cup için atılan ilk somut adım olan bu hadise, Yeni Zelanda ekibinin Auckland’daki tesislerinde gerçekleşti. Foiling özelliği sayesinde sudan çıkarak yüksek süratlerde seyir yapabilen bu katamaranın, asıl testlerinin başlamasından önce, sistem ve ekipman denemeleri tamamlanacak. Bu denemelerin bir kaç gün sürmesi bekleniyor. 

ac45- katamaran-2

Takımın dümencisi Glenn Ashby, bu projede çok insanın görev yaptığını belirtti. Ashby; ‘Sonunda Hauraki körfezinde bir America’s Cup yatı deneme şansını yeniden bulduk. Muazzam süratlerde etrafta uçacak olmaktan çok, yeniden yurdumuzun denizlerinde kendi halkımıza bunların ne kadar etkileyici tekneler olduğunu gösterme fırsatı bulmak bizi heyecanlandırıyor.’ dedi.

ac45- katamaran-3

Önümüzdeki bir kaç ay boyunca, bu ilk test katamaranı üzerinde, yelkenciler ve tasarımcılar birlikte çalışacak. Sonrasında ise Emirates Team New Zealand ekibinin ikinci test katamaranı geliştirilip, yeni yılın ilk yarısında suya inecek. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder