Satılık Tekneler

Eski Rus Bakanın Yatı Serenity Satıldı
04.05.2016 Eski Rus Bakanın Yatı Serenity Satıldı
Rusya’nın eski Basın Bakanı Mikhail Lesin için, 2011 yılında üretilmiş olan 55 metre uzunluğundaki Serenity süperyatı satıldı. Süperyatın dikkat çeken özelliği ise, broker pazarına girdikten üç ay içinde alıcı bulması oldu. IYC brokerlik firmasının satışa çıkardığı Serenity için liste fiyatı 37 milyon Euro olarak belirlenmişti.

Serenity

Serenity, Rusya’nın eski bakanı Mikhail Lesin’in 2015 yılının Kasım ayında öldüğünde, Avustralya’nın Brisbane kentindeki Rivergate Marina ve Tersanesinde yenilemeden geçirilmekteydi. Gözalıcı süperyatın eski sahibi milyoner Mikhail Lesin, daha önceden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in basın danışmanlığını yapmış, bir dönem kabinede basın bakanlığını üstlenmişti. Daha sonrasında ise Kremlin destekli radyo ve televizyon yayıncılığı işine girmişti. Mikhail Lesin geçtiğimiz yıl kasım ayında, Amerika Birleşik Devletlerinin Başkenti Washington, DC’de gizemli bir şekilde ölü olarak bulunmuştu.

Serenity-2

Putin’in baş propagandacısı olarak da görev yapan Rusya’nın eski basın bakanı, ölümünün ardından yapılan otopsisinde, sivri olmayan bir cisimle yaralanma sonrasında hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Bakanın ölümü ile ilgili olarak soruşturma halen devam etmektedir.

Serenity-3

Serenity, sahibinin ölümü sonrasında bir süreliğine Brisbane’deki tersanede terk edilmiş durumda kaldı. Daha sonra ise, şubat ayının ilk günlerinde Palm Beach International Boat Show’a katılmak için Avustralya’yı terk etti. Göz alıcı yat, 2015 yılında geçirdiği yenilenme çalışmaları sonrasında spor salonu, sauna, masaj salonu ve iki jakuzi ile donatılmıştı. 

Serenity-4

İki adet 12V 4000 M60 MTU dizel motoru bulunan alüminyum gövdeli Serenity'nin, 5.000 deniz mili menzili bulunuyor. Geçirdiği yenilenme çalışmaları sırasında yata, Naiad sabitleme sistemi de eklendi.

Serenity-5

SerenityBrisbane’den yaklaşık 9.400 deniz mili süren bir yolculuk sonrasında fuara IYC’nin satıştaki teknesi olarak katıldı. Fuar sırasında başlayan görüşmeler ve yaklaşık bir ay süren pazarlıklar sonrasında anlaşma sağlandı, yat yeni sahibine teslim edildi. Heesen tersanesinde üretilmiş olan Serenity'nin, satış fiyatının nerede ise satışa çıktığı 37 milyon Euro civarında olduğu ve bunun da yeni bir Heesen yatı fiyatında olduğu açıklandı.

Serenity-6

IYC brokerlik firmasından Frank Grzeszczak ve Katya Jamies satışa çıkartılan süperyatın yeni sahibini ise, satışta Moran Yacht & Ship brokerlik firmasından Kevin Callahan temsil etti.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder