Satılık Tekneler

Esen Yacht-BAYK Kış trofesi 2. ayak heyecanı
06.02.2015 Esen Yacht-BAYK Kış trofesi 2. ayak heyecanı

Esen Yacht ana sponsorluğunda, ESEN YACHT-BAYK Kış Trofesi, 2. ayak yarışları yarın start alıyor. 7-8 Şubat tarihlerinde toplam iki yarış yapılması planlanıyor. IRC ve Destek sınıflarında boy gösterecek olan yelkenciler, yarışma açısından hayal kırıklığı ile sona eren 1. ayağın ardından yarışları heyecanla bekliyor.

Esen Yacht-BAYK Kış trofesi 2. ayak heyecanı

17-18 Ocak tarihlerinde başlayan 2015 sezonunun ilk yarış haftasonunda rüzgarsızlık nedeniyle sadece 1 yarış yapılabilmişti. Hafif esen rüzgar ve ‘yarışların gün batımından önce bitme zorunluluğu’ olduğu yeni kural sebebiyle yapılabilen tek yarış; son derece kısa rotalı ve tek yöne organize edilip tepki çekmişti. İlk ayak yarışlarına 57 tekne kayıt vermişti.
 
Yapılan ilk yarışın ödülleri, 7 Şubat günü Marina Yacht Club Bodrum’da sahiplerini bulacak.

Esen Yacht-BAYK Kış trofesi 2. ayak heyecanı
 
Haftasonu boyunca hava Bodrum’da değişiklikler gösterecek. Tahminlere göre cumartesi günü rüzgar 10-12 knot aralığında esecek. Hava ise güneşli ve 15C derece civarında. Pazar günü yağmurla birlikte artacak olan rüzgar şiddeti raporlara göre 18-21 knot’lara kadar çıkacak ve sıcaklıklar cumartesiye göre 2-3C derece düşecek. Gün boyunca yağmur bekleniyor.http://bayk.org/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder