Satılık Tekneler

Epiglass Epoksi
12.01.2016 Epiglass Epoksi
EPOKSİ REÇİNELER VE ÇOK AMAÇLI SERTLEŞTİRİCİLER

Epiglass, her zaman tekne yapımında kullanılan en gelişmiş reçinelerden biri olmuştur. Yeni Zellanda'da 1950'li yıllardan beri kullanılan Epiglass, deniz teknesi yapımında kullanılan en eski markalardan biridir.

epiglass-ht9000

Epiglass epoksi reçine ve katkıları, teknede birçok değişik amaçla kullanılabilir. Epiglass, vernik sistemleri için bir temel dolgu katı olarak kullanılabildiği gib,i macun ve tutkalların yapımı için ve laminasyon reçinesi olarak da elverişlidir. Teknenizi onarıyorsanız, yenisini yapıyorsanız veya teknenizi iyi durumda tutmak istiyorsanız, Epiglass ile uzun süre dayanıklı ve kaliteli sonuçlar alabilirsiniz.

ÜRÜN SEÇİMİ

ürün-seçimi


ürün-seçimi-2

Not: Yukarıdaki tablo reçine ve sertleştirici karışımına ekleneceklerin hacimsel oranlarını göstermektedir. Hacim oranları işin özelliğine bağlı olarak değiştirilebilir.

EPIGLASS İLE KÖŞE DOLGUSU

DOLGU BİRLEŞTİRMELER NELERDİR? – Dolgu birleştirmeler, bir yapının iki parçasını birbirine bağlamanın son derece basit ve efektif yoludur. Dolgu birleştirmelerin örnek kullanım yerleri :

• Perdeleri ve postaları, gövdeye birleştirmede.
• İç mobilyaların köşe bağlantılarında.

Köşe dolgusu ayrıca, 6mm’den daha az kalınlıklardaki kontrplak birleştirmeler için de uygundur. Daha büyük kalınlıklarda kullanılabilir fakat, radyüs dolgu ne kadar genişlerse birleştirmenin verimliliği ve ekonomikliği düşer.

RADYÜS DOLGU HESAPLAMASI

Dolgu, ucu yuvarlanmış çıta veya istenen dolgu gibi aynı radyüste spatula kullanarak şekillendirilir. Aşağıdaki formüller dolgu radyüs için gereken miktarı belirtir.

KÖŞE DOLGUSU KARIŞIMI

Radyüs (r) = ahşap kalınlığı’nın (t) 2.5- 5 katı

MACUNLAMA KARIŞIMI (DÜŞÜK YOĞUNLUKLU ALTERNATİF)

Radyüs (r) = ahşap kalınlığı’nın (t) 4- 12 katı. Bu formüller test ve deneylerimizden oluşturulmuş sadece yol göstermeye yöneliktir. Eklentilerin karışımı ve yoğunluklarına bağlı olarak çok değişiklikler gösterebilir. Tavsiyemiz, bir test köşe birleştirmesi oluşturun ve tam kürlendikten sonra yüke maruz bırakın ve köşe dolgusunda değil de ahşap kırıldığında emin olun ki, uygun karışımı elde etmişsiniz demektir. Dolgunun her bir metre için gereken yaklaşık miktarı (fire dahil): 

Dolgu karışımının hacmi (ml) = radyüs (mm) x radyüs (mm) x O.25 x uzunluk (m)

Epiglass-yapıştırma

www.yachtpaint.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder