Satılık Tekneler

Endeavour Tender Tekne Konsepti
20.07.2016 Endeavour Tender Tekne Konsepti Süperyat sahiplerinin geleneksel tender teknelerinden, kendi şan ve şöhretlerine yakışmadığı serzenişlerini bazen duyarız. Endeavour tender tekne konsepti, Federico Fiorentino ve m2atelier tarafından bu serzenişe çare olmak için tasarlanmış.

Endeavour

Endeavour, 23 metre uzunluğunda gerçek bir mini süperyat. Her ne kadar süperyatın yanında oyuncak gibi kalsa da, büyük ağabeyinin yanında gölgede kalmayacak bir işçiliğe sahip. Son zamanlarda süperyatların boyutu ile birlikte lüksü ve kalitesi farklı boyutlara taşındı. Tender hizmet teknelerinin de boylarının büyümesi ve bir limuzin konforuna kavuşması hiç de şaşırtıcı olmamalıdır.

Federico Fiorentino ve m2atelier yatçılık sektöründe büyük deneyimlere sahiptirler. Örneğin Fiorentino, kendi ülkesi İtalya’da tasarladığı bazı tender tekneler ile ün kazandı. Bu arada, m2atelier, tasarımcısı Marijana Radoviç yat tasarım firmaları ile başarılı çalışmalar yapmasının ötesinde, bu projelere harika mobilyalar da üreterek sektörde adını duyurdu.

Endeavour2

Tasarımcılar için Endeavour'un arkasındaki ilham kaynağı “denizde bir özel jet” kavramı olmuş. Sonuç olarak, ilk bakışta bir uçakta first-class hissini verse de, tender hizmet teknesi 6 konuğu için lüks salon ambiyansını sunuyor. Koltuklar yatabiliyor ve dönebiliyor. Bardan konuklara içecekler ikram ediliyor. Güvertede konforlu ve lüks bir seyir için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Dekoratif ayrıntılarla birlikte, doğal ışık ile gecelerin karanlığında her türlü ihtimal değerlendirilmiş.

Mürettebat dümene geçtikten sonra “akıllı cam” bölmeler ile oturma grubu izole edilerek, özel görüşmelerin rahatlıkla yapılması sağlanıyor. Bu sayede bir de, gece seyri anında oturma grubunun ışığından dümen bölümünün etkilenmemesi sağlanmış oluyor. Ayrıca taşınacak olan bavullar da personel bölümüne alınarak, oturma salonunun görüntüsü daha da temiz bir görünüme kavuşuyor. 

Endeavour3

Henüz “denizlerde bir özel jet” konseptinde olan Endeavour, konfor açısından yakın akraba olduğu bir uçak ile performans açısından da akraba olma arayışında. Aslında, tasarımcı Fiorentino’nun söylediğine göre, teknenin 50 knot hıza ulaşabilmesi mümkün. Bunu sağlamak için ona göre motor seçmek gerekiyor. Hız meraklıları daha fazla güç ve hız için, türbin motorlar veya farklı kuyruklar ile teknelerini donatabilir. Henüz konsept proje aşamasında olan Endeavour'un profiline baktığınızda, ne kadar hızlı olabileceğini tahmin edebiliyorsunuz. Metalik boyası, maun ve paslanmaz çelik aksamları ile de fazlasıyla göz alıcı.

Ne zaman ve hangi tersanenin üreteceği hala belirlenmeyen Endeavour, konsept proje olmaya bir süre daha devam edecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.