Satılık Tekneler

En Hızlı Amerikalı, Vendee Globe’u Tamamladı
23.02.2017 En Hızlı Amerikalı, Vendee Globe’u Tamamladı
Cruising Club of America (CCA) üyesi olan Amerikalı yelkenci Rich Wilson, 107 günü aşkın süredir verdiği Vendee Globe yarışı mücadelesini tamamladı. Durmadan, tek başına dünya turu konsepti olan ve ‘yelkenin Everest’i’ olarak nitelendirilen Vendee Globe yarışında, geçtiğimiz salı günü finiş gören Wilson, yelkenliyle duraklamadan solo dünya turunu en hızlı tamamlayan Amerikalı oldu.

Vendee Globe

Rich Wilson’ın üyesi olduğu CCA komodoru Jim Binch, Wilson’ın bu zaferi hakkında şunları söyledi: ‘Üstün gezgin ve yarışçılar yetiştiren kulübümüz artık omuzlarında yeni bir kahraman taşıyacak. Rich’in böylesine bir yarışı tamamlamış olması, özellikle 66 yaşında bir genç için önemli bir başarı!’ dedi. Binch, Rich Wilson’ın bir an önce Amerika’ya dönmesini beklediklerini belirtti. 

Rich Wilson

Wilson, bu zaferiyle, Vendee Globe’u tamamlamayı başaran en yaşlı yelkenci ünvanını da sahiplenmiş oldu. 38 yıldır CCA üyesi olan Rich Wilson, çocukluğundan beri yelkencilik yapıyor. Harward ve MIT mezunu olan Wilson, Boston’da matematik öğretmenliği yapmış. Sonrasında Washington’da savunma analistliği pozisyonunda da görev almış olan Wilson’ın, Suudi Arabistan’da bir tuz arıtma tesisinde danışmanlık tecrübesi de var. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.