Satılık Tekneler

En etkileyici sürat tekneleri
29.07.2015 En etkileyici sürat tekneleri
Art of Kinetik: Hedonist Hard Top

Art-of-Kinetik-Hedonist-Hard-Top

Etkileyici tasarımları hayata geçirerek adından söz ettiren genç Sırp tersane Art of Kinetik, şık ve çekici sürat teknesi ‘Hedonist’i üreterek farkını ortaya koydu. Maundan yapılan gövde ve üst yapısı, paslanmaz çelik trimlerle benzersiz tasarımı detaylandırıyor. Geriye doğru yatık, agresif burun şekli, tasarımın kıvrımları ve köşeleriyle harmoni içinde bir çatışma ortaya koyuyor.

Rolls Royce itiş sistemlerini harekete geçiren üç adet MAN dizel motorla güçlendirilen ‘Hedonist’, 40 knot’ın üzeri süratlere rahatlıkla çıkabiliyor. 

Frauscher 858 Fantom

Frauscher-858-Fantom

KTM ve Audi gibi markaların tasarımlarında rol alan Kiska tarafından tasarlanan 858 Fantom, pürüssüz çizgileriyle dikkat çeken bir tasarım. Herhangi bir tutunma rayı veya cam olmayan, rüzgar camının da yekpare şekilde tasarlandığı 858 Fantom sürat teknesi, benzersiz dış görünümüyle son derece etkileyici. Maskülen bir görünüme sahip olan Frauscher 858 Fantom sürat teknesi, dünyada en ön plana çıkan yüksek stil spor otomobil tarzının denize yansıması olarak anılıyor. 

Wally 118

Wally-118

Hızlı açık deniz teknesi formunda ve süperyat lüksü seviyesinde tasarlanan Wally 118, Ferrari’nin ünlü aerodinami tünelinde geliştirildi. Üçlü lamine cam panellerin, karbon kompozit çerçevede kullanılmasıyla üretilen Wally 118 sürat teknesi, koyu metalik ve petrol yeşili renkle denize çıktı. Sadece 86 ton ağırlığında ve 17 bin beygirlik ‘canavar’ makineleriyle 60 knot üzeri süratlere erişebiliyor. 

Claydon Reeves Aeroboat

Claydon-Reeves-Aeroboat

Hampshire tasarım ekibiyle, Efsanevi Spitfire’dan esinlenilerek ortaya çıkarılan Aeroboat, 48 feet boyunda. Claydon Reeves Aeroboat, Spitfire’de olduğu gibi Rolls Royce Merlin V12 motorla güçlendirilmiş. 2500 beygire kadar güç üretebilen Rolls Royce motoru ile Aeroboat, 50 knot sürati geçebiliyor. Britanya’nın en sevilen savaş uçağı olarak tarihte yer alan Spitfire, 2. Dünya Savaşı’na damgasını vurmuştu.

Ahşap cilayla cilalanan, karbon fiberden üretilen sürat teknesi 3 milyon pound’a satılıyor. 

Starck and Mannerfelt Superyacht Tender

Starck-and-Mannerfelt-Superyacht-Tender

Süperyatlar için süper stilli şişme botların revaçta olduğu günümüzde, bu 10 metrelik şişme bot tasarımı da oldukça sıra dışı. Olağanüstü tasarımıyla göz dolduran SY10 süperyat servis botu, reçine infüzyon tekniğiyle, E-glass karbon fiber sandviç yapıda gövdeye sahip. Yanmar 6LPA 315 beygirlik kuyruk motoruyla ilerleyen bot, hafif gövdesiyle etkileyici performanslar ortaya koyuyor. Gövdesi, tüperi ve baş kısmının aynı renk olmasıyla göze hoş gelen bir uyuma sahip olan bot, 2 kişilik tasarlanmış. Tik basamaklarla içeriye inildiğinde çift kişilik bir yatak ve iki adet koltuk karşınıza çıkıyor. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder