Satılık Tekneler

En Etkileyici Süper Yat Havuzları
28.12.2015
Süper yat sahipleri yatların boyutları büyüdükçe ve daha irileştikçe daha büyük havuzlar ve daha çok özellikleri olan havuzlar istiyorlar. Dünyanın sayılı yat dergilerinin editörlerinin seçtikleri dünyanın en etkileyici süper yat havuzlarını yatvitrini.com okuyucuları için derledik.
Süper yatında bir spa veya bir jakuzi olması yat sahiplerinin artık tartışmasız istekleri arasında yer alıyor. Öte yandan yatı süper de yapan gösterişli havuzlar... Düşünsenize süper yat sahibi tüm dostlarına ve arkadaşlarına davet veriyor, havuz başında bir parti ve görkemli havuz aydınlatılmış... Hem de karadan ve gözlerden çok uzaklarda.
Kendinizi bu özel süper yatların etkileyici havuzlarında düşleyerek hayallerinizin gerçek olacağı bir yeni yıla başlamanızı dileriz.
1) Irimari Süper Yatının Havuzu
2015 yılında Sunrise Yachts tarafından üretilen 63 metre uzunluğundaki sipariş üzerine imal edilen Irimari süper yatının iç tasarımı Focus Yacht Design yapılmış. Süper yatın dış tasarımında ise Espen Oeino imzası bulunuyor. 
Sunrise Yachts tarafından geçtiğimiz yıl denize indirilen Irimari süper yatının etkileyici havuzu bir cam duvar ile oluşturulmuş. Süper yatın muhteşem havuzu üst güneşlenme güvertesinin arka bölümünde yer almakta ve harika bir deniz manzarasını yüzerken de yaşayabiliyorsunuz.
Irimari süper yatı gerek dış mekan tasarımları gerekse de iç mekan tasarımları ile 2016 Showboats Design Awards finalistleri arasında yer aldı.
2) Luna Süper Yatının Geniş Havuzu
Almanya’nın Bremerhaven kentindeki LloydWerft tersanesinde üretilen ünlü Luna süper yatı 2010 yılında Rus işadamı Roman Abramovich’e teslim edilmiştir. Luna süper yatının dış tasarımını NewCruise of Germany firması ve iç dekorasyon tasarımını ise Donald Starkey üstlenmiş. 115 metre uzunluğundaki Luna süper yatı dünyanın en büyük ikinci keşif süper yatı ve en büyük 23. süper yatı. 
20 metre uzunluğundaki havuzu ile bir keşif süper yatından daha da öte bir lüks süper yatı özelliklerinde, ayrıca geniş dış mekanları ile mükemmel bir güneşlenme olanağı sunuyor.
3) Quattroelle Süper Yatının Sınırsız Havuzu
Lurssen tersanesinde 2013 yılında imal edilen 86 metre uzunluğundaki güzeller güzeli Quattroelle süper yatının iç ve dış tasarımını Nuvolari & Lenard tasarlamış. Quattroelle süper yatının üst güvertesinde havada durur gibi görünür havuzun arka bölümünde ince bir dudak gibi cam bölmesi vardır. Büyük yüzme havuzunun bir de jeti bulunmaktadır.
4) Eclipse Süper Yatının Biçim Değiştiren Havuzu
Rus milyarder Roman Abramovich’in bir başka süper yatı Eclipse süper yatı. 162,50 metre uzunluğu ile Eclipse süper yatı 2010 yılında Almanya’nın Hamburg kentindeki Blohm + Voss Hamburg tersanesinde üretildi. Dünyanın halen en büyük ikinci süper yatı olan Eclipse süper yatının tüm tasarımlarını Terence Disdale Design üstlenmiştir.
Süper yatın 15 metre uzunluğundaki havuzunun tabanı yükseltilerek istendiğinde biçim değiştirerek bir dans pistine dönüşebilmekte. Ya da yat sahibinin en keyifli anlarını yaşayabileceği harika bir havuz.
5) Ester III Süper Yatı Havuzu
Süper yat Ester III Lurssen Yachts tarafından 2014 yılında üretilmiştir. 66 metre uzunluğundaki Ester III süper yatının tasarımını Espen Oeino gerçekleştirirken, Reymond Langton Design firması süper yatın iç tasarımını yapmıştır. Bir helikopter pisti, spor salonu, masaj odası, tam donanımlı bir spa, bir sauna ve bir buhar odası yanı sıra süper yatın en etkileyici bölümü bir şelale ile bağlantılı havuzu. Süper yatın ana güvertesinde yer alan büyük havuz sonsuzluk hissi veriyor ve bir şelale ile aşağıdaki yüzme platformu ile bağlanıyor. Büyük havuz alt güverteye süper yatın kıç bölümünden iki güverteyi birbirine bağlıyor. Süper yatın sakinleştirici büyük havuzunun etrafında da pek çok güneşlenme minderi yer alıyor.
6) Alfa Nero Süper Yatının Meşhur Havuzu
2007 yılında Hollandalı OceAnco tersanesinde üretilen 82 metre uzunluğundaki Alfa Nero süper yatı büyük yat tasarımında eski kalıpları kırmıştır. Lüks süper yat tasarımındaki paradigmaları kıran süper yatın dış tasarımında Nuvolari & Lenard ve iç tasarımında yetenekli Alberto Pinto imzası bulunuyor. Çelik gövde ve alüminyum üst yapıya sahip olan Alfa Nero 1.250 metre kare yaşam alanında bir de büyük havuza ev sahipliği yapıyor.
Süper yatın Nuvolari imzalı sıra dışı özellikleri arasında arka bölümdeki yüzme platformunu içine alan bir cam ile sonlandırılmış bir de havuz bulunuyor. Bu ünlü süper yatın cam duvarlı havuzu şelale efekti veriyor. Arzu edildiği takdirde havuzun tabanı yükselerek bir dans pistine hatta bir de gerek duyulursa helikopter pistine dönüşebilmekte.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder