Satılık Tekneler

En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group
17.12.2014 En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group
Amerikan Dergisi ShowBoats International tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, 24 metre üstü yat üreten tersaneler arasında Azimut|Benetti Group en büyük megayat üreticisi olarak ilan edildi.

En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group

Ünlü Amerikan dergisi ShowBoats International tarafından düzenlenen ve her yıl yenilenen lüks yat üreticileri listesinde, İtalyan şirket yeniden en üst sıraya yerleşti. 

En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group

Azimut|Benetti Group, 2015 Küresel Sipariş listesinde, Dünya'nın en büyük 20 megayat üreticisinin yıllık performansları değerlendirildi. Değerlendirme sonrasında podyumun en üst basamağında Azimut|Benetti Group yer aldı.

Yapım aşamasında olan 66 yeni projeye ilave olarak sırada bekleyen 18 yeni sipariş sonrasında, grup şirketleri Azimut Yachts ve Benetti’nin son yıllarda gerçekleştirdikleri yenilikçi projelerinin büyük başarısının kanıtı oldu. Küresel boyutta 68 ülkede 138 satış ofisi ve servisleri ile kendilerini konsantre ettikleri farklı segmentlerdeki üretimleriyle zirveye ulaştılar.

En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group

Dergi tarafından yapılan sıralama incelendiğinde, siparişlerdeki megayat uzunluklarının bu yıl büyüme gösterdiği görüldü. Önceki yıllardaki megayat büyüklüklerine göre siparişlerin ortalama uzunluğunun 38,71 metreye  (127 ft) eriştiği hesaplandı.

En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group

Son yıllarda sektörün üretim aşamasında yürütülen iyileştirme ve geliştirme süreçleri, küresel anlamda megayat üretimi yapan tersanelerin finansal yapılarının güvenilirliği, sözleşme öncesindeki müzakerelerin düzgünlüğü, verilen sözlerin tam olarak yerine getirilmesi ve belki de ortaya çıkan megayatların mükemmelliği küresel anlamda büyümedeki altının çizilmesi gereken konuları. Sektör açısından bu faktörler çok açık, anlamlı, gelişmenin devamı açısından da umut vericidir.

Dergi tarafından açıklanan listede İtalyan firmalarının ilk sıraları aldıkları görülmekte, onları Hollandalı firmalar takip etmektedir.

En Büyük Megayat Üreticisi - Azimut|Benetti Group

Prestijli Amerikan dergisi ShowBoats International tarafından her yıl açıklanan megayat üreticileri listesi, tüm denizcilik sektörü açısından saygın ve kabul edilmiş bir liste olarak büyük bir merakla beklenir. Bağımsız araştırmacılar tarafından hazırlanan listede sektörün performansı, geleceğe yönelik eğilimler ve sektör için çok önemli göstergeler, 1980’lerden beri süre gelen siparişlerin takip edildiği her yıl daha fazla bilgi içermektedir. Yıl sonunda açıklanan listede yer alan siparişler her yılın Ağustos sonuna kadar aldığı siparişleri kapsamaktadır. Örneğin son açıklanan listede, Benetti tarafından yeni siparişi alınan 100 metre üstündeki megayat siparişi yer almamaktadır.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder