Satılık Tekneler

Emirates Team Şampiyonluğuna Kavuşamayı Bekliyor
22.09.2013 Emirates Team Şampiyonluğuna Kavuşamayı Bekliyor Emirates Team Şampiyonluğuna Kavuşamayı Bekliyor

America's Cup'ı bundan 13 yıl önce evine götürmüş olan Yeni Zelandalılar, açık ara önde götürdükleri America's Cup final serisinin son galibiyetine bir türlü kavuşamadı. 9 puana ulaşanın seriyi kazanacağı finallerde Emirates Team New Zealand, Oracle Team USA'e karşı 8-3 önde. Şampiyonluk için sadece bir galibiyete ihtiyaç duyan Yeni Zelandalılar, bir an önce gerekli son galibiyeti almak istiyorlar. 
Tam şampiyonluğa ulaşacağız derlerken iki gün üst üste rüzgarın yaklaşık 20 knot olan sınırı aşması sebebiyle ertelenen yarışlar yapılamadı.Geçtiğimiz gün yapılabilen yarışlarda da henüz hiç birşey bitmedi diyen Jimmy Spithill'in ekibinin galibiyeti skoru 8-3'e getirmiş, Yeni Zelandalılar'ı bekleyişe 'mahkum' etmişti.

Dün yapılması planlanan 14. yarış ise hafif ama yeterli olan rüzgarın, beklenenden çok farklı bir açıdan esmesi sebebiyle yapılamadı. Alternatif rotanın uygulanmasına ise yarışan ekipler Emirates ve Oracle sıcak bakmadı. Bugün ise alınan hava raporlarına göre rüzgar yarışmaya elverişli olacak.

Emirates Team Şampiyonluğuna Kavuşamayı Bekliyor
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder