Satılık Tekneler

Elektrikli Motorbot : Bubbly 18
30.12.2015 Elektrikli Motorbot : Bubbly 18
Yeni yıla girilmesine kalan saatlerin hesaplandığı anlarda, İtalya’nın başarılı süperyat tasarım firması Venetian Design, harika bir hediye arayanlar için çok özel tekne fikrini duyurdu. 15 yaşına kadar çocuklara yönelik olarak geliştirilen Bubbly 18, sadece 1,70 metre boyunda. Gücünü sahip olduğu elektrik motorundan alan bot, ilk olarak büyük bir havuzda test edildi. Eğlenceli motorbot tatil köylerinin havuzlarında, göllerde, nehirlerde ve derin olmayan denizlerde kullanılabilecek.

bubbly 18

Elektrikli motorbotun tasarımcısı ve üreticisi Armin Koren; “Eğlenceli bot Bubbly18 fikri, ilk olarak kız kardeşimin bir çocuğu olduğunda aklıma gelmişti. Ona doğum hediyesi olarak küçük bir tekne vermek istedim, ancak uygun olan bir şey bulamadım. Hatta ürettirebileceğim bir proje de bulamadım. Sonrasında da kendim bir tane tasarladım ve ürettim. 

Bu projenin belki de en önemli unsuru, elektrikli motorbotun tek bir yetişkin tarafından kolayca taşınabilmesi kriteriydi. Ağırlık çok önemli bir faktördü. Sadece bir saatlik şarj ile beş saat süre ile kullanılabilecek. Eğlenceli motorbotta kullanılan Motorguide T30, 12V ile bot beş knot hıza kadar çıkabiliyor.”
 dedi.

bubbly 18- test

Altı aylık bir tasarım süreci sonrasında Armin Koren ile iş ortağı, ilk Bubbly18 motorbotunun prototipini tamamlamışlar. Fiberglas tabanlı motorbotun bir de hava dolu tüpü bulunuyor. Aslında bir RIB tekne formu baz alınmış. Bubbly18 için, belki de denizlerin çarpışan arabası diyebiliriz.

Bubbly 18, farklı renklerde sipariş edilebilecek, ancak standart olarak iki ana renkte üretilecek. Motorbotun temel modeli yaklaşık 3.000 Euro fiyattan piyasaya sürülecek. Tam donanımlı modelinin ise, maksimum 10.000 Euro seviyesine kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Opsiyon olarak sunulan özellikler arasında, tik kaplama ahşap taban, elektronik korna, yüksek kaliteli metal aksesuarlar ve LED aydınlatma yer alıyor.

bubbly 18- 2 bubbly 18- 3

Bubbly 18 seri üretiminden çıkacak ilk modellerin 2016 yılının Ocak ayında tamamlanması bekleniliyor. Ayrıca daha ürünün ilk tanıtımı sonrasında 50 adet sipariş alınmış. Tasarımcı Armin Koren, yeni yılda aracın ikinci bir modeli üzerinde çalışmaya başlayacağını şu sözlerle açıklıyor; “Yeni yılda iki metre uzunluğunda bir araç üreterek, bu eğlenceli deniz aracından büyüklere bir oyuncak üretmeyi planlıyoruz. Onlarda eğlencenin içinde olabilecekler. Yeni motorbot yine Bubbly 18 'e benzeyecek, ancak daha güçlü bir elektrik motoru bulunması gerekiyor.”YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder